Žinios. Nuo gegužės 10-osios atnaujinami kai kurie reguliarių keleivinių skrydžių maršrutai

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė apie planuojamą papildomą milijardo eurų pagalbą gyventojams ir verslui.

Nuo gegužės 10 dienos atnaujinami kai kurie reguliarių keleivinių skrydžių maršrutai.

Koronavirusas toliau plinta globos įstaigose: naujas židinys – slaugos ligoninėje Kretingos rajone. Iš čia gydomų 28 ligonių koronavirusias nustatytas 22, užsikrėtė ir trečdalis personalo.

Tarp Vyriausybės svarstomų karantino sąlygų švelninimų – atnaujinti planines sveikatos priežiūros paslaugas. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad nutarta neišskirti sričių – galės būti teikiamos įvairios sveikatos paslaugos.

Medikų, dirbančių su koronavirusu užsikrėtusiais pacientais, algoms, Vyriausybė ketina skirti iki 34,5 mln. eurų iš privalomojo sveikatos draudimo fondo rezervo.

JAV koronaviruso mirčių skaičius viršijo Vietnamo karo netektis, o maisto tiekimo sutrikimai paskatino Donaldą Trumpą įsakyti skerdykloms veikti.

Palangos viešbučiai vėl galės priimti lankytojus. Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad Palangoje nuo gegužės 11-tos dienos bus atnaujinamas apgyvendinimo paslaugų teikimas.

Šiauliuose į miesto autobusus grąžinta keleivių kontrolė. Nors per karantiną keleivių sumažėjo, pastebėta, kad padaugėjo sukčiaujančių ir nemokamai bandančių važiuoti keleivių. Auga ir vežėjų dėl karantino patiriami nuostoliai.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Dainius Gaižauskas išlaikė postą.

Sąjūdžio prieš Baltarusijos atominę elektrinę Astrave iniciatoriai dar kartą atkreipė dėmesį, kad būtina kuo skubiau viešinti bendrą Lietuvos poziciją elektrinės atžvilgiu ir pasirūpinti kuo aktyvesniu šios problemos iškėlimu Europos mastu.

Grupė opozicijos parlamentarų kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl Aukščiausiojo Teismo teisėjos Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų.

Prahos meras Zdenekas Hribas patvirtino, kad jam skirta policijos apsauga ir uždrausta važinėti visuomeniniu transportu kaip Čekijos sostinės vadovas yra įpratęs.

Italija, antroji pasaulyje pagal koronaviruso protrūkio mastą, vėl girdi prastų žinių, bet Neapolyje po dviejų mėnesių petraukos vėl liepsnoja malkos picų kepimo krosnyse.

Koraviruso epidemija – ne vienintelė rykštė Italijos ūkininkams: šalyje tokio sauso pavasario nebūta šešis dešimtmečius.

Koronaviruso epidemija turi įtakos kasdieniams žmonių santykiams, nerimas dėl sveikatos privertė atsisakyti ne tik apsikabinimų sveikinantis, bet ir šimtmečius gyvavusio rankos paspaudimo. Šie įpročiai išliks ir kai pandemija atsitrauks.

Indijoje mirė kino žvaigždė Irfanas Chanas, pasaulyje išgarsėjęs tokiuose filmuose kaip „Lūšnynų milijonierius“, „Pi gyvenimas“ ir „Nepaprastas Žmogus-Voras“.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau