Ryto allegro. Tarptautinė šokio diena, paukščių choras ir vietos kultūros tyrimas sunkmečiu

Ryto allegro

2020.04.29 07:05

Ryto allegro. Tarptautinė šokio diena, paukščių choras ir vietos kultūros tyrimas sunkmečiu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Spaudos kultūros puslapių apžvalga.

LRT eteryje – Gamtos muzikos savaitė. Kaip šį pavasarį čiulba paukščiai Žuvinto ežero apylinkėse, pokalbis su „Paukščių choro“ viena iš idėjos įgyvendintojų Lietuvoje žurnaliste Vaida Pilibaityte.

Rubrika „Mano skaitiniai“. „Džeimso Džoiso romaną „Ulisas“ galėtume skaityti kaip sapną, nelygindami jo su Homero „Odisėja“. Gal tuomet būtų lengviau jį suprasti“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – Apie patarles, priežodžius, atėjusius į lietuvių kalbą iš kitų kalbų pasakoja LLTI Sakytinės tautosakos skyriaus mokslo darbuotoja dr. Dalia Zaikauskienė.

Tęsiasi pasakojimų ciklas „Atminties akmenys“, primenantis iškiliausius pasaulio litvakus. Pasakojimas apie Danielių Dolskį, dainų autorių, lietuviškos estrados ir vieno artisto teatro Lietuvoje pradininką ir tiesiog svarbią tarpukario Kauno kultūrinio gyvenimo figūrą.

Nuo 1982 metų UNESCO sprendimu balandžio 29 dieną minima Tarptautinė šokio diena. Apie kitokią profesinę šventę karantino metu pokalbis su choreografu Martynu Rimeikiu.

Ar Lietuvos gyventojai patenkinti vietos kultūra? Tokį tyrimą, kuris kainuos apie 90 tūkstančių eurų, pradėjo Lietuvos kultūros taryba. Kodėl apklausa atliekama sunkmečiu ir kodėl ji tokia brangi? Aiškinsimės su biudžetinės įstaigos Lietuvos kultūros tarybos pirmininke Daina Urbanavičiene ir taryboje veikiančio Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Kristina Mažeikaite.

Pietų Amerikos ikonos Fridos Kahlos muzikinis portretas, atveriantis kontraversišką dailininkės gyvenimo būdą.

Ved. Laima Ragėnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.