Žinios. NATO vadovas: provokacija Lietuvoje siekta pakirsti aljanso vienybę, bet jiems nepavyko

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 5 nauji užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejai. Iš viso patvirtintų ligos atvejų Lietuvoje dabar skaičiuojama 1334.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pradėjo tikslinti koronaviruso plėtros ir valdymo Lietuvoje statistiką. Oficialioje užsikrėtimo COVID-19 statistikoje nuo šiol atsispindės iš informacinių technologijų sistemų paimti duomenys apie ligos atvejus, tai yra pagal konkretų žmogų, o ne pagal atliekamų tyrimų skaičių.

Antavilių pensionate koronavirusas nustatytas vienai globotinei. Tai jau trečiasis užsikrėtimo atvejis šiame pensionate.

Sugriežtintos bausmės už karantino pažeidimus užsikrėtusiems koronaviruso infekcija žmonėms. Seimo priimtos pataisos numato, kad žinantys apie tai, kad serga COVID-19 ir nesilaikantys karantino sąlygų, galės būti baudžiami bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Vyriausybės vadovas sako, kad pirmieji skrydžiai į užsienį gali būti grąžinti gegužės 10–15 dienomis. Tačiau kol kas nebus galima skristi į tas šalis, kurios netaiko karantino režimo arba yra koronaviruso židiniai.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad jo vardu praeitą savaitę pasirašytas suklastotas laiškas apie tariamą karių išvedimą iš Lietuvos buvo provokacija, kuria siekta sukelti sumaištį ir pakirsti sąjungininkų vienybę.

Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad vasarą masinių renginių neturėtų būti, tačiau bus galimos tam tikros alternatyvos. Pasak Sauliaus Skvernelio, kada renginiai vėl galėtų vykti, priklausys nuo koronaviruso plitimo. Pasak teisingumo ministro, bilietus į renginius, turėjusius vykti nuo kovo 13 iki birželio 30 dienos, yra įsigiję apie 300 tūkst. vartotojų.

Australijai nustačius tik dvylika naujų koronaviruso atvejų, šalis švelnina viešojo gyvenimo apribojimus. Gyventojams vėl leista maudytis garsiajame Sidnėjaus Bondajaus paplūdimyje, atidaromi ir kiti paplūdimiai.

Nuo gegužės bus galima gauti iki tūkstančio eurų siekiančią kompensaciją įsigyjant paspirtuką, dviratį, mopedą ar viešojo transporto bilietą.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau