Gimtadienį švenčia Penelopė Cruz: ji – pirmoji ispanų aktorė, pelniusi „Oskarą“

Kaip be kasdienės LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikos „Kalendorius“? Šįkart joje – gimtadienis! Aktorei Penelopei Cruz – 46.

Penelopė Cruz Sanchez gimė 1974 m. Madride parduotuvėlės savininko ir kirpėjos šeimoje. Vaikystėje lankė baleto pamokas, džiazo šokius, o pirmuosius pinigus uždirbo nusifilmavusi reklaminiame vaizdo klipe. Penkiolikmetė Penelopė buvo atrinkta iš daugiau kaip 300 pretendenčių talentų agentūroje ir pradėjo karjerą įvairiuose Ispanijos televizijų šou bei filmuodamasi muzikos grupių vaizdo klipuose.

P. Cruz žavėjosi tautiečio režisieriaus Pedro Almodovaro darbais ir svajojo filmuotis jo juostose. Tiesa, šis ją pakvietė tik po kelerių metų, kai aktorė jau dirbo kine. P. Almodovaro filmuose vaidindama P. Cruz išgarsėjo. O pats režisierius apie mėgstamą aktorę sako: „Ji – nepaprastai jausminga. Ir tai galėtų būti didelė problema. Laimei, ji pasirinko profesiją, kuri leidžia išreikšti tokias aistras, kokių normalus žmogus tiesiog neištvertų.“

Tiesa, „Oskarą“ P. Cruz laimėjo už vaidmenį kito režisieriaus – amerikiečio Woody Alleno – filme „Viki, Kristina, Barselona“. Po jo P. Cruz tapo pirmąja ispanų aktore, įvertinta šiuo prestižiniu kino apdovanojimu.

Pirmuoju ispanu vyru, pelniusiu „Oskarą“, tapo jos vyras, žymus aktorius Javieras Bardemas. Daugybę kartų drauge dirbę ir tebedirbantys aktoriai susituokė prieš dešimt metų, pora turi sūnų Leonardą ir dukrą Luną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau