Labas rytas, Lietuva I d. Koronaviruso ir erkinio encefalito simptomus sugretinęs Čaplinskas: abu susirgimai gali sukelti daug painiavos

Balandžio 28-osios LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – tradicinė aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart ji – su Ignu Andriukevičiumi. O tuomet – ir Migloko naujas kūrinys „Dar Geriau“.

Metas dar vienai pamokai: Brigita ir Carlosas Rodriguezai rodo naują argentinietiško šokio elementą. Ar esate pasiruošę dar vienai aistringojo tango pamokai? Brigita ir Carlosas Rodriguezai parodys mums naują šio argentinietiško šokio elementą.

Gabrielius Vagelis – „Vėjai“.

Jos darbai puošia ne vieno žurnalo viršelį: vien pasiruošimas piešimui Aistei Stancikaitei trunka savaitę ar kelias. Kviečiame į naują pažintį su Berlyne šiuo metu gyvenančia iliustratore Aiste Stancikaite. Vien pasiruošimas pačiam piešimui menininkei užtrunka savaitę ar net kelias, piešimas – dar ilgiau. Jos iliustracijos puošia ne vieno žurnalo viršelį Lietuvoje ir užsienyje. Kaip atrodo išpuoselėti ir preciziški menininkės darbai – kviečiame pamatyti.

Saulius Čaplinskas įspėja: erkės tykoti gali ir miesto centre. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – apie tai, kas šiuo metu yra itin svarbu ir aktualu. Šiltėjant orams, dažnas renkasi išvykas į gamtą, o dėl karantino neretai – ir į atokesnius jos kampelius. Svarbu nepamiršti, kad saugotis reikia ne tik koronaviruso, bet ir erkių bei erkinio encefalito. Pasirodo, šios ligos ir COVID-19 simptomai gali būti labai panašūs. Plačiau apie juos – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.

Ricky Martin ft. Maluma – „Vente Pa' Ca“.

Karantinas nebūtinai turi būti veiklus: pasak saviugdos trenerės, produktyvumas – pervertinamas. Nūdieną neretai galima išgirsti mintį: laikas turi būti kuo veiklesnis, kuo produktyvesnis – reikia perskaityti krūvą knygų, susitvarkyti visas spintas, persitapetuoti sienas. Nebūtinai. Saviugdos trenerė Raminta Lapinskaitė sako, kad produktyvumas šiais laikas yra pervertinamas.

MO muziejaus ir LRT projektas „20 Lietuvos meno istorijų“: Jurgos Barilaitės kūryba pirmiausia yra komunikacija. MO muziejaus ir LRT projekte „20 Lietuvos meno istorijų“ – dar vienas pasakojimas. Šįkart jis – apie menininkę Jurgą Barilaitę, kurios kūryba pirmiausia yra komunikacija.

Gimtadienį švenčia Penelopė Cruz: ji – pirmoji ispanų aktorė, pelniusi „Oskarą“. Kaip be kasdienės LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikos „Kalendorius“? Šįkart joje – gimtadienis! Aktorei Penelopei Cruz – 46. Penelopė Cruz Sanchez gimė 1974 m. Madride parduotuvėlės savininko ir kirpėjos šeimoje. Vaikystėje lankė baleto pamokas, džiazo šokius, o pirmuosius pinigus uždirbo nusifilmavusi reklaminiame vaizdo klipe. Penkiolikmetė Penelopė buvo atrinkta iš daugiau kaip 300 pretendenčių talentų agentūroje ir pradėjo karjerą įvairiuose Ispanijos televizijų šou bei filmuodamasi muzikos grupių vaizdo klipuose. P. Cruz žavėjosi tautiečio režisieriaus Pedro Almodovaro darbais ir svajojo filmuotis jo juostose. Tiesa, šis ją pakvietė tik po kelerių metų, kai aktorė jau dirbo kine. P. Almodovaro filmuose vaidindama P. Cruz išgarsėjo. O pats režisierius apie mėgstamą aktorę sako: „Ji – nepaprastai jausminga. Ir tai galėtų būti didelė problema. Laimei, ji pasirinko profesiją, kuri leidžia išreikšti tokias aistras, kokių normalus žmogus tiesiog neištvertų.“ Tiesa, „Oskarą“ P. Cruz laimėjo už vaidmenį kito režisieriaus – amerikiečio Woody Alleno – filme „Viki, Kristina, Barselona“. Po jo P. Cruz tapo pirmąja ispanų aktore, įvertinta šiuo prestižiniu kino apdovanojimu. Pirmuoju ispanu vyru, pelniusiu „Oskarą“, tapo jos vyras, žymus aktorius Javieras Bardemas. Daugybę kartų drauge dirbę ir tebedirbantys aktoriai susituokė prieš dešimt metų, pora turi sūnų Leonardą ir dukrą Luną.

Alanas Chošnau ir Leon Somov – „Laukiau ilgai“.

Karantino metu klesti kompiuteriniai žaidimai: išlaidos jiems pasaulyje pasiekė rekordinę sumą. Per karantiną žaidžiate kompiuterinius žaidimus? Patikėkite: esate toks ne vienas. Kalba statistika: kovo mėnesį išlaidos skaitmeniniams vaizdo žaidimams pasiekė rekordinę 10 mlrd. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių sumą. O kaip yra Lietuvoje? Inovacijų centro projektų vadovas Tautvydas Pipiras sako, kad nors tokios statistikos mūsų šalyje kol kas nėra, minėti pardavimai tikrai šoktelėjo ir čia.

Ved. Ugnė Siparė.