Žinios. Mirčių nuo koronaviruso Lietuvoje – jau 44

Popietę Lietuvoje užfiksuota 44-oji mirtis nuo koronaviruso. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teigimu, virusas patvirtintas šeštadienį Kauno klinikinėje ligoninėje mirusiam Vilkaviškio rajono gyventojui. Tai trečias mirties nuo COVID-19 atvejis, apie kurį pranešta šiandien. Dar du atvejai patvirtinti Klaipėdoje, visi mirusieji priklausė rizikos grupei. Per parą Lietuvoje nustatyta 11 naujų ligos atvejų, iš viso nustatyti 1449 susirgimai koronavirusu, taip pat skelbiama apie 474 pasveikusius asmenis.

Medicinos darbuotojų diena šiemet kitokia. Ligoninių personalą stebino aktoriai, dainininkai, suorganizavę koncertus gydymo įstaigų kiemeliuose. Visoje šalyje dėkojama šiuo metu patiems svarbiausiems – dirbantiems priešakinėse koronaviruso linijose. Dėl padėkos už sunkų darbą – priedų iki 100 proc. – medicinos darbuotojams Vyriausybė turėtų spręsti trečiadienį.

Koronavirusas įsisuko į socialinės priežiūros ir globos įstaigas. Antavilių pensionate patvirtinti 2 infekcijos atvejai, izoliuotis išsiųsti 8 darbuotojai. Planuojama ištirti 91-ą įstaigos gyventoją. Dar vienas atvejis patvirtintas uostamiestyje gyvenančiam socialinio darbuotojo padėjėjui, paslaugas teikusiam namuose. O koronavirusu užsikrėtę „Klaipėdos hospiso“ pacientai iškeliami nebus, jų būklė, teigiama, dėl COVID-19 neblogėja.

Ne tik Lietuva, kai kurios kitos Europos šalys taip pat švelnina karantiną. Tarp jų – Vokietija, kur įsigaliojo papildoma saugumo priemonė – reikalavimas kaukes dėvėti viešajame transporte. Nuo kitos savaitės ribojimus švelnins Italija, ilgiausiai karantine gyvenanti šalis Europoje. Tačiau vėliau nei kitos Europos šalys apribojimus paskelbusi Jungtinė Karalystė kol kas to daryti neketina – baiminasi antros pandemijos bangos.

Pietų Korėja įspėja atsargiai vertinti pranešimus dėl esą šlubuojančios Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno sveikatos ar jo galimos izoliacijos dėl koronaviruso. Seulas sako neužfiksavęs kaimyninėje šalyje jokio neįprasto judėjimo ir teigia, kad Kim Jong Unas yra gyvas ir sveikas. Įtarimų dėl Šiaurės Korėjos lyderio sveikatos kilo, kai jis balandžio viduryje nepasirodė svarbios šventės renginiuose. Praeitą savaitę Pietų Korėjos žiniasklaida paskelbė, kad Kim Jong Unui atlikta sudėtinga širdies operacija, o esą siekiant išvengti koronaviruso infekcijos jis izoliuotas kurorte kalnuose. Tačiau Pietų Korėjos valdžia išreiškė abejones dėl tokių pranešimų patikimumo, pabrėždama kad žiniasklaidos linksniuojama ligoninė neturi pajėgumų tokią operaciją atlikti.

Sušvelninus karantiną darbą atnaujino vaikų darželiai. Į juos priimami vaikai, kurių abu tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir pristato pažymas iš darbdavio. Vilniuje ir Klaipėdoje kol kas tokių – labai nedaug. O Kaune ir Panevėžyje norinčiųjų lankyti darželius prašymų kol kas iš viso negauta.

Socialdemokratų partijos valdyba nusprendė nutraukti Seimo opozicinių frakcijų bendradarbiavimo susitarimą. Pasak partijos pirmininko Gintauto Palucko, sprendimą nebetęsti bendradarbiavimo su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijomis paskatino tai, kad šiuo metu reikia konstruktyvaus oponavimo, o ne politinių rietenų. Konservatoriai teigia, kad šis socialdemokratų žingsnis opozicijos veiklos niekaip nepaveiks.

Neįprastai didelį kiekį – per 2 tūkst. Antrojo pasaulinio karo sprogmenų – savaitgalį aptiko kariuomenės išminuotojai. Į Tauragės rajono Vilnalių kaimą juos iškvietė gyventojas, radęs įtartiną daiktą, kai savo kieme pradėjo kasti žemę. Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas sprogmenų kiekį palygino su archeologiniu lobiu – jų daug ir sudėtingos būklės.

Sportas. Lietuvos plaukimo rinktinės lyderiai po beveik šešių savaičių pertraukos sugrįžo į baseiną. Plaukikus priima Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseinas. Pirmoje treniruotėje jau dirbo Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas. Tiesa, vaikų klegesio gretimuose takeliuose sportininkai negirdės, kiti lankytojai nepriimami. Plaukimo federacijai tenka nuomoti visą baseiną. Baseinas Panevėžyje nedidelis – 25 metrų ilgio ir keturių takelių pločio. Bet tai ir padeda, nes mažiau kainuoja išlaikymas. Plaukikai treniruosis mažomis grupėmis, laikydamiesi privalomų reikalavimų. Sportininkams iš kitų miestų į treniruotes teks važinėtis, nes viešbučiai dar uždaryti.

Geriausias praėjusių metų Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo atstovas Artūras Seja pluša treniruotėse Portugalijoje. Baidarininkas per koronaviruso pandemiją liko nedideliame kurortiniame miestelyje. Jo treneris Romualdas Petrukanecas grįžo į Lietuvą, todėl sportininkas Portugalijoje visiškai vienas.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.