Vienkartinė planeta. Išgirsti gamtą

Vienkartinė planeta

2020.04.27 16:30

Vienkartinė planeta. Išgirsti gamtą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskutinioji balandžio savaitė LRT RADIJO ir LRT KLASIKOS eteryje skirta gamtai – paukščių, miško, vėjo ir povandeninio pasaulio garsams. Taip pat kūriniams, kuriuos įkvėpė gamta arba jai kylantys pavojai.

JAV gamtosaugininkai pastebi, kad dėl triukšmo žmonėms jau būdingas išmoktas kurtumas. Įprantame „išjungti“ varginančius aplinkos garsus ir prarandame gebėjimą girdėti natūralią gamtą. Tuo metu tyla, kurioje būtų galima klausytis gamtos, tampa retenybe visur, taip pat ir Lietuvoje.

Filmų kūrėjas Mindaugas Survila, garso operatorius Vidmantas Blažys ir reindžeris Saulius Bartminas pasakoja, kaip gamtą girdi jie.

Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.