Kultūros savaitė

Kultūros savaitė

2020.04.25 09:05

Kultūros savaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

2020 – Lietuvos žydų istorijos metai, Vilniaus Gaonui – 300, o litvakų rašytojui Grigorijui Kanovičiui už kūrinį „Šėtono apžavai“ įteikta Britų tarybos įsteigta literatūros premija. Archyvinis pokalbis su rašytoju.

Menotyrininkė Aistė Paulina Virbickaitė siūlo klausytis kūrinių, kuriuose apdainuota tik per skandalą išgarsėjusi Mona Lisa.

Niujorke gyvenanti kompozitorė Simona Smirnova karantino metu muša asmeninius nuotolinių pamokų rekordus, o namuose jaučiasi kaip kūrybiniame erdvėlaivyje.

Kaune kaip kine: miesto filmų biuras turi ką veikti ir karantino metu. Apie Kauną tarptautiniuose kino projektuose pasakoja filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Vertėjos Tomos Gudelytės komentaras apie pasirinkimo laisvę ir privatumą pandemijos kontekste.

Pasaulyje: menininkų iniciatyvos Žemės dienos proga, šiurpūs vaizdai ir naujienos iš pasaulio muziejų.

Alytaus miesto teatro meno vadovė Andra Kavaliauskaitė kuria socialinį teatrą ir nesijaudina dėl to, kad jis gali būti nebeaktualus po 5 metų: „Jeigu tada nebereikės kalbėti apie kūno kultą, smurtą ir abortus, labai džiaugsiuosi. Bet labai abejoju, kad tos temos išnyks“.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.