Kosmoso departamentas. Biolaukais nepamatuojama psichinė sveikata

Kosmoso departamentas

2020.04.24 11:05

Kosmoso departamentas. Biolaukais nepamatuojama psichinė sveikata

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

MITA skelbia konkursą emocijas matuojančiam prietaisui – jausmomačiui – sukurti. Tam institucija žada skirti 665 tūkst. eurų. Idėja susilaukė kritikos iš mokslininkų – o daugiausiai klausimų kelia konkurso sąlygose įrašyti teiginiai, kad jausmomatis turės, be kita ko, matuoti žmogaus „biolauko pakitimus“. Kodėl tai labiau primena ezoteriką, o ne mokslą, ir kaip atskirti mokslą nuo pseudomokslo, aiškina VDU Katalikų teologijos fakulteto doktorantas Gabrielius E. Klimenka.

Kita tema – lietuvių sukurta mobili programėlė „Act On Crisis“, skirta emocinei sveikatai palaikyti, sulaukė tarptautinio pripažinimo – užėmė antrą vietą hakatone „The Global Hack“, kuriame ieškota idėjų, padėsiančių spręsti koronaviruso pandemijos sukeltas problemas. Idėjos autorė Ieva Vaitkevičiūtė pasakoja apie tai, kaip ši programėlė veikia, patirtį hakatone ir norą sukurti minčių sporto klubą.

Vokietijos ir Jungtinės Karalystės geologai nustatė, kad prieš 90 mln. metų Antarktidos žemynas atrodė visiškai kitaip – ten tuo metu augo atogrąžų miškai ir buvo labai šilta. Kuo įdomus šis atradimas, pasakoja VU Geologijos ir mineralogijos katedros docentas dr. Andrejus Spiridonovas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.