Žinios. Rekordas: per pirmąją dieną pateikta daugiau nei 200 tūkst. deklaracijų

Šiandien naktį baigsis beveik dvi savaites taikyti judėjimo ribojimai Nemenčinėje. Panaikinti ribojimus trečiadienį nusprendė Vyriausybė. Dėl koronaviruso plitimo grėsmės Vilniaus rajone esantis Nemenčinės miestelis uždarytas nuo balandžio 16 d.

Per pirmąją pajamų deklaravimo savaitę deklaracijas pateikė daugiau nei 330 tūkst. žmonių. Mokesčių inspekcija gyvai į aptarnavimo skyrius kol kas nepriima, konsultuoja telefonu ir internetu, bet gyventojai kaip niekad aktyvūs virtualiai. Inspekcijos teigimu, pirmąją dieną, kai deklaracijas galėjo pateikti visi, jų kiekis sumušė ligšiolinį vienos dienos rekordą – gauta daugiau nei 200 tūkst. deklaracijų.

Visą šią savaitę vyko Europos Sąjungos ir Jungtinės karalystės derybos dėl naujų ateities santykių. Šiandien Europos Sąjungos vyriausias derybininkas Michelis Barnier turėtų paskelbti, ar pavyko pajudėti į priekį. Dėl koronaviruso vis mažėja vilčių, kad abiems pusėms pavyks susitarti.

Jonavos užimtumo tarnyba, vengdama kontaktų, klientų dokumentams lauke pastatė dėžę. Į ją daugiausia metami prašymai subsidijoms dėl prastovų gauti. Tarnybos vadovė sako, kad į dėžę įmesti dokumentai iškart išimami. Tačiau Buhalterių asociacija įspėja, kad taip pateikti prašymus nesaugu. Esą po to dėl asmens duomenų apsaugos pažeidimų gali grėsti didžiulės baudos.

Lietuvoje dislokuoti Belgijos karinių oro pajėgų F-16 naikintuvų pilotai perėmė Rusijos naikintuvus virš Baltijos jūros. NATO paskelbtame vaizdo įraše užfiksuota, kaip keturi Rusijos naikintuvai gan žemai manevruoja virš Baltijos jūroje, netoli Lietuvos krantų plaukiančio Jungtinių Valstijų eskadrinio mininko USS Donaldo Kuko. Pranešama, kad incidentas įvyko prieš savaitę, o Rusijos naikintuvai sėkmingai palydėti.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau