Homo cultus. Iš balkono. Kaukė mene ir gyvenime

Homo cultus. Iš balkono

2020.04.23 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Kaukė mene ir gyvenime

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dar visai neseniai kaukė asocijavosi su teatru ar kosmetika, o šiandien be medicininės kaukės negalime išeiti į gatvę. Kultūros laukas, tarytumei, nujautė būsimus pokyčius, nes dar pernai gegužę įvyko Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto konferencija „Kaukė ir veidas: atvaizdo istorijos ir teorijos aspektai“.

Apie veidų ir kaukių manifestacijas dailės kūriniuose ir jų šiuolaikines interpretacijas kalbamės su konferencijos sumanytoja, Lietuvos mokslo premijos laureate dr. Tojana Račiūnaite.

Ved. Laima Kreivytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Iš balkono

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.