LRT aktualijų studija. Iš statybų rinkos gali iškristi net iki 30 proc. dabartinių jos dalyvių, siūloma atgaivinti sustojusius valstybinius projektus

LRT aktualijų studija

2020.04.23 09:05

LRT aktualijų studija. Iš statybų rinkos gali iškristi net iki 30 proc. dabartinių jos dalyvių, siūloma atgaivinti sustojusius valstybinius projektus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos statybininkų asociacija konstatuoja, kad dėl pandemijos poveikio jau stoja arba lėtėja statybos įmonių veikla. Šis sektorius, kuriame dirba per 100 tūkst. žmonių, nuo pat karantino pradžios susidūrė su tiekimo iššūkiais, kyla neaiškumų dėl pasirašytų sutarčių įgyvendinimo bei dėl tarpusavio atsiskaitymų. Lietuvos statybininkų asociacijos skaičiavimais, tikėtina, kad iš statybų rinkos gali iškristi net iki 30 proc. dabartinių jos dalyvių. Ankstesnių krizių patirtis liudija, jog daugiausia netekusiųjų darbo buvo būtent statybose.

Ekpertai teigia, kad 10 procentų bendrojo vidaus produkto sukuriantį statybų sektorių galėtų gelbėti ir taip užkirsti kelią dar didesnei ekonominei griūčiai, tik operatyvi Vyriausybės reakcija ir sustojusių didelių valstybinių projektų atgaivinimas. Laidoje dalyvauja: Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, nekilnojamojo turto ekpertas Mantas Miseliūnas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Ved. Artūras Matusas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Analitinė diskusijų laida, kurioje platus ekspertų ratas apžvelga aktualiausią temą ir ieško sprendimų. Dinamiškoje valandinėje laidoje klausytojas gali apie problemą išgirsti plačiai, išnagrinėtą įvairiais pjūviais. Kiekvieną darbo dieną 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

LRT aktualijų studija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.