Labas rytas, Lietuva I d. Tautiečio pagalba Amerikos medikams: namie gamina apsauginius skydelius

Balandžio 23-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ prasideda įprastai – svarbiausių aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart pastaroji – su Juste Tamošaitiene.

Jurijus Veklenko – „Bright Lights“.

Įkvėptas savanorių tinklo gimtinėje, lietuvis gelbsti Amerikos medikus: namie gamina apsauginius skydelius. Jokia paslaptis: žmonės, savo jėgas, laiką ir finansus skiriantys pagalbai kitiems, yra tikri nūdienos herojai. Vienas tokių – jau dešimtmetį Naujajame Džersyje gyvenantis IT specialistas Marius Vilemaitis. Įkvėptas sparčiai gimtinėje išplitusio savanorių tinklo, vyras namie 3D spausdintuvu ėmė gaminti apsauginius skydelius. Pasiklausykime pokalbio su Mariumi.

James Blunt – „Greatest“.

Prancūzas nutarė palinksminti klientus: apie atstumo laikymąsi primena pliušiniais meškinais. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pats metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Paryžiuje vienas prekybininkas nutarė palinksminti pirkėjus – pliušiniais žaislais prancūzas primena apie atstumo laikymąsi. Pliušinius meškinus prekybininkas susodino 1 m atstumu. Šie žaislai prancūzams primena socialiniuose tinkluose populiarius meškinus – tokių žaislų galima pamatyti viename Paryžiaus rajonų. Socialiniuose tinkluose jie turi per 20 tūkst. sekėjų.

Po spintų tvarkymo – metas eksperimentams: drabužius prikelti antram gyvenimui gali jų perdažymas. Daugelis turbūt jau spėjome susitvarkyti spintas namuose. Tad dabar atėjo metas kūrybai. Siūlome pabodusius drabužius perdažyti ir taip prikelti juos antram gyvenimui. Nežinote kaip? Detaliai viską papasakos drabužių dizainerė Marina Paškevičiūtė.

Artimiausių dienų orų prognozė: balandis šykšti ne tik šilumos, bet ir, svarbiausia, lietaus. Kai kurie sinoptikai pranašauja, kad šiandien mūsų laukia bent jau kol kas šilčiausia šių metų diena. Ar iš tiesų taip ir bus? Ne tik atsakys, bet ir išsamiau apie artimiausių dienų orus pasakos Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Jos teigimu, balandis kol kas šykšti ir šilumos, ir lietaus.

Justinas ir Jonas Jaručiai – „Susitikt tave norėčiau vėlei“.

Klimatologai nerimauja: jei iki 2100-ųjų vidutinė metinė temperatūra kils bent laipsniu, laukia katastrofa. Tęsiame LRT TELEVIZIJOS laidą „Labas rytas, Lietuva“. Jau apie 250 m. Lietuvoje trunka reguliarūs meteorologiniai matavimai – jie mokslininkams leidžia tvarkyti duomenis, tyrinėti klimato kaitos tendencijas bei pastebėti spartų vidutinės metinės oro temperatūros kilimą mūsų šalyje per pastaruosius 30 m. Dalis klimatologų prognozuoja – jei per 80 m. vidutinė metinė oro temperatūra kils dar bent vienu laipsniu, Žemės gali laukti katastrofa. Plačiau apie viską pasakoja klimatologas prof. dr. Arūnas Bukantis.

MO muziejaus ir LRT projektas „20 Lietuvos meno istorijų“: Eglė Rakauskaitė – viena drąsiausių šiuolaikinių kūrėjų. Jūsų dėmesiui – dar viena iš „20 Lietuvos meno istorijų“.

Pandemija griauna kino kūrėjų planus: juokaujama, kad koronavirusas nugalėjo patį Jamesą Bondą. Nerkime į kino pasaulį. Nors karantinas visur pamažu lengvinamas, kino industrija kol kas neskuba – perkeliamos filmų premjeros, atšaukiami festivaliai, negali vykti ir darbai filmavimo aikštelėse. Apie tai, kaip kūrybiškai išeities ieško kino kūrėjai ir ko imasi kino teatrai – kolegų pasakojimas.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau