Žinios. Pradedamas tyrimas dėl Klaipėdos hospiso veiklos

Vakar ištyrus rekordinį kiekį, daugiau nei 6000, ėminių, nustatyta 20 naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Tai reiškia, kad teigiami vos 0,33 procento visų vakar dienos tyrimų. Iš viso Lietuvoje virusas nustatytas 1370 žmonių. Nuo jo mirė 38, pasveiko 357 žmonės, iš jų 72 medikai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga komentuodamas COVID-19 situaciją Lietuvoje kalbėjo, kad optimistinis ženklas yra tai, kad per praėjusią parą buvo atlikta daugiau nei 6 tūkst. tyrimų, o nustatytas teigiamų testų procentas yra rekordiškai mažas.

Ribojimo sąlygų švelninimas verslams karantino metu: užsikrėtimo atvejų mažėjant, Vyriausybė šiandien svarsto pradėti dar vieną karantino švelninimo etapą, nors patį karantiną planuojama pratęsti dar dviem savaitėms – iki gegužės 11 dienos.

Rengiamasi populiacijos tyrimui dėl COVID-19: Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas sako, kad mokslininkai rengiasi atlikti šalies gyventojų tyrimą dėl užsikrėtimo COVID-19. Esą būtų atrinkti keli tūkstančiai gyventojų, kurie atspindėtų visų šalies gyventojų grupių vaizdą, taip būtų galima nustatyti, koks yra populiacijos imunitetas.

Klaipėdos prokurorai pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos hospiso veiklos.

Dvi Marijampolės sveikatos įstaigos, tapusios koronaviruso židiniais, susiduria su sunkumais. Marijampolės ligoninėje ir Pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje ima trūkti personalo.

Valstybės finansinės paramos nesulaukiančio verslo nuotaikos prastėja. 83% verslo atstovų Lietuvoje mano, kad valstybės parama nepakankama. Daugiau nei pusė įmonių šiemet planuoja pajamų mažėjimą - nuo penktadalio iki daugiau nei penkiasdešimt procentų.

Pokalbis su „Verslios Lietuvos“ generaline direktore Daina Klepone apie Lietuvos verslo indėlį į kovą su pandemija.

Siekiant paskatinti žemės ūkio atsigavimą po koronaviruso krizės, Vyriausybė ketina teikti finansinę paramą ir žemės ūkio produkcijos gamintojams, ir perdirbėjams. Pastariesiems numatyta skirti 160 mln. eurų, tačiau jie turės įsipareigoti išlaikyti pernykštes žaliavų supirkimo kainas.

Nedarbas ir skurdas. Grupė nevyriausybinių organizacijų ir mokslininkų sako, kad pandemijos sukelta krizė padidins skurdą ir pajamų nelygybę Lietuvoje, kurie ir taip vieni didžiausių ES.

Ispanija išlieka viena labiausia koronaviruso paveiktų valstybių Europoje, šiandien bus balsuojama dėl karantino pratęsimo iki gegužės 9-osios.

Jungtinėse Valstijose užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija – daugiau nei 800 000. Pandemija sulėtino šalies ekonomiką, darbo neteko per 22 000 000 JAV gyventojų. Prezidentas Donaldas Trumpas toliau žada 2 mėnesiams stabdyti imigraciją, tačiau sprendimas vertinamas prieštaringai – jo kritikai, sako, kad tokiu būdu Trumpas siekia į savo pusę palenkti neapsisprendusius rinkėjus.

Orai. Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau