Ryto allegro. Mokslininkai aiškinasi, kaip pandemija veikia žmones, priklausomai nuo šalies ir kultūros

Ryto allegro

2020.04.22 07:05

Ryto allegro. Mokslininkai aiškinasi, kaip pandemija veikia žmones, priklausomai nuo šalies ir kultūros

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros naujienos spaudoje.

„Kalbos rytas“ šį kartą apie žodžio „partizanas“ vartoseną Didžiajame lietuvių kalbos žodyne, reikšmes, partizanų slapstymosi vietas ir ideologijos įtaką informantams ir žodyno sudarytojams.

Domantas Razauskas pristato keturias muzikines naujienas.

Su rubrika „Mano skaitiniai“ rašytojas Sigitas Parulskis apžvelgia čekų rašytojo Bohumilo Hrabalo apysaką „Pernelyg triukšminga vienatvė“ bei sentencijų rinkinį „Optimisto ir pesimisto vadovas“.

Mokslininkai iš daugiau nei keturiasdešimties valstybių vykdo bendrą tyrimą „COVID-19 psichologiniai stresoriai ir poveikis elgsenai“ apie tai, kaip pandemija veikia žmones priklausomai nuo šalies, kultūros ar individualių ypatumų.

Virtualios Valdovų rūmų muziejaus ekskursijos. Su muziejaus direktoriumi dr. Vydu Dolinsku aptarsime ne tik virtualias paslaugas, bet ir tai, kas vyksta muziejuje, kai nėra lankytojų.

Transdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir šiuolaikinio meno centras „Rupert“ kviečia į virtualią paskaitą – „Vaizduojamasis menas ir negalia, rūpesčio ir tarpusavio priklausomybė“. Ją skaitys etikos, socialinių mokslų tyrėjas ir aktyvistas Tom Shakespeare.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.