Labas rytas, Lietuva I d. Panevėžio rajone – pirmosios Angoros ožkos Lietuvoje: sakoma, kad jos yra švelnios kaip avys, o draugiškos kaip šunys

Kvėpavimo pratimai gali ne tik raminti, bet ir suteikti energijos: išmokti vieną tokių kviečia instruktorė. Kvėpavimo pratimai gali ne tik raminti ir atpalaiduoti, bet ir suteikti energijos, žvalumo, geros nuotaikos. Būtent tokį kvėpavimo pratimą kviečiame išmokti šįryt. Pastarąjį pademonstruos sąmoningo kvėpavimo instruktorė Šarūnė Lynikaitė.

Lietuvoje apsigyvenusios pirmosios Angoros ožkos – draugiškos kaip šunys, puikiai sutaria su vaikais. Kviečiame į Panevėžio rajoną, kur viename ūkyje nuo praėjusio rudens gyvena pirmosios Lietuvoje Angoros ožkos. Baltos ir švelnios kaip avys, o draugiškos kaip šunys. Apie jas papasakos kolegos reportaže. Beata Norvilė pasakoja, kad iš Turkijos kilusios veislės ožkos – mamos Gražinos svajonė. Būtent ji Kalėdų Seniui „Facebooko“ paskyroje prieš daugiau nei metus parašė laišką, kuriame išsakė savo norą. Ją sužavėjo ypatinga ožkų vilna, iš kurios gaunamas moheris.

Literatūra – puikus būdas pasilengvinti karantiną: knygų apžvalgininkė rekomenduoja Jane Gardam trilogiją. Knyga – vienas geriausių būdų praleisti karantiną namuose. Apžvelgti literatūrines naujienas šįkart mums padės knygų apžvalgininkė Jūratė Čerškutė. Šiandieniniame ekspertės sąraše – net trys puikūs leidiniai: anglų rašytojos Jane Gardam romanai „Vyras be trūkumų“, „Žmona su paslaptimi“ ir „Meilužis“. Plačiau apie trilogiją – pokalbyje.

Zoologijos sodas Jungtinėje Karalystėje ruošiasi vakarėliui: pingvinei Rosie suėjo 30 metų. Zoologijos sodas Jungtinėje Karalystėje ruošiasi vakarėliui. Šią savaitę pingvinei Rosie suėjo 30 metų. Paprastai šie pingvinai gyvena 15–20 m. Manoma, kad ji – vienas seniausių pingvinų Jungtinėje Karalystėje. Dėl koronaviruso šis zoologijos sodas uždarytas. Darbuotojai žada po karantino surengti gimtadienio vakarėlį.

Skelbiama pajamų ir turto deklaravimo pradžia: per naktį į VMI sistemą įkrito per 12 tūkst. deklaracijų. Nuo šiandien visi gyventojai gali prisijungti prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) deklaravimo sistemos ir teikti gyventojų pajamų bei turto deklaracijas. Beveik 2 mln. 300 tūkst. šalies gyventojų prisijungę prie Elektroninės deklaravimo sistemos ras jiems parengtas preliminarias pajamų deklaracijas. Trims iš keturių gyventojų tereikės deklaraciją peržiūrėti ir ją patvirtinti. VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė sako, vos per naktį į VMI sistemą įkrito per 12 tūkst. deklaracijų.

„Here`s Johnny“: gimtadienį šiandien švenčia aktorius Jackas Nicholsonas. Amerikietis Jackas Josephas Nicholsonas gimė 1937-ųjų balandžio 22-ąją Naujojo Džersio valstijoje, Neptūno miestelyje. Į Holivudą pirmą kartą atvyko 1954-aisiais, būdamas septyniolikos, netrukus gavo pirmąjį darbą kino industrijoje, tačiau pradžia buvo lėta. Lūžis aktoriaus karjeroje įvyko 1969-aisiais, kai Nicholsonas suvaidino juostoje „Kelionė“. Dar vienas itin sėkmingas Nicholsono vaidmuo – 1975-ųjų metų filme „Skrydis virš gegutės lizdo“. Nicholsonas vaidino psichiatrinės ligoninės pacientą, tapusį tikru lyderiu kitų gydymo įstaigos pacientų akyse. Filmo sėkmė įvertinta apdovanojimais – 9 „Oskarų“ nominacijos, iš kurių 5 atiteko filmo komandai. Nicholsonas tąkart už vaidmenį gavo savo pirmąją Kino akademijos statulėlę. Kitas svarbiausiųjų aktoriaus vaidmenų sąraše – vaidmuo Stanley Kubricko 1980-ųjų metų filme „Švytėjimas“. Tai Stepheno Kingo to paties pavadinimo knygos ekranizacija. Juostoje jis atliko pagrindinį vaidmenį, tačiau „Oskaru“ apdovanotas nebuvo. Jacko Nicholsono sąskaitoje iš viso 3 Kino akademijos apdovanojimai, nominuotas buvo 12 kartų. Jis yra daugiausiai kartų nominuotas aktorius vyras „Oskarų“ istorijoje. Taip pat per daugiau nei 60 m. karjerą įvertintais 7 „Auksiniais gaubliais“.

Naujienų rentgenas. Kodėl darome mąstymo klaidas, nors manome, kad viską puikiai žinome? Visi politikai vagys, pasaulyje vargingai gyvenančių žmonių skaičius didėja, koronavirusas nekelia jokio pavojaus, o vokiečių pagaminti automobiliai – patikimiausi. Tokius įsitikinimus neretai nešiojame galvoje, o jie padeda lengviau priimti sprendimus. Tačiau šie teiginiai nebūtinai yra teisingi ir gali mus nuvesti prie blogų pasirinkimų. Šįkart portalo LRT.LT projekte „Naujienų rentgenas“ – apie mąstymo klaidas. Plačiau pasakoja Mykolo Romerio Psichologijos instituto profesorė Jolanta Sondaitė ir portalo LRT.LT žurnalistas Jonas Deveikis.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau