Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Nuo svajonės iki tikrovės – kaip gimsta muziejus?

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Nuo svajonės iki tikrovės – kaip gimsta muziejus?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Su Lietuvos nacionalinio muziejaus direktore Rūta Kačkute, kuri yra ir Valstybės pažinimo centro kūrėja, kalbamės apie tai, kas yra svarbiausia kuriant muziejų, koks vaidmuo šiuolaikiniuose muziejuose tenka gidams ir išmaniosioms technologijoms, kokį bendradarbiavimą muziejai siūlo ugdymo institucijoms ir kuo vilioja lankytojus virtualūs muziejai tuo metu, kai fizinių muziejų durys dėl karantino yra užvertos?

Taip pat klausytojai išgirs ir rekomendacijų, kokius geriausius užsienio muziejus šiandien galima aplankyti neišeinant iš savo namų.

Ved. Donatas Puslys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.