Žinios. Darbuotojai karantino metu ir toliau atleidžiami: sunkiausia įsidarbinti prekybos ir paslaugų sektoriuje

Statybų ir žemės ūkio sektoriuje – darbuotojų trūkumas

SAM patvirtino dar dvi mirtis nuo koronaviruso. Aukų jau 35. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje praėjusią naktį mirė rizikos grupei priklausęs žmogus. Apie globotinio mirtį pranešė ir „Klaipėdos hospiso“, kuris yra tapęs koronaviruso židiniu, vadovė. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius Lietuvoje per naktį paaugo iki 1298, į naujus 59 atvejus įskaičiuojami ir vakar jau patvirtinti 40 užsikrėtusiųjų „Klaipėdos Hospise“. Pasveiko 242 žmonės.

„Klaipėdos Hospise“ itin sudėtinga situacija. Nebelieka, kas prižiūrės pacientus. Nuo vakar hospise yra izoliavęsi 10 jo darbuotojų, tačiau virusas nenustatytas kol kas tik dviem iš jų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai savaitgalį tikrino, kaip po karantino sušvelninimo duris vėl atveriantis verslas riboja klientų srautą ir laikosi kitų nurodymų. Užfiksuota per pusšimtį pažeidimų. Ir policija per praėjusią parą fiksavo kone padvigubėjusį karantino pažeidimų skaičių.

Tęsiantis karantinui ir toliau pranešama, kad įmonės atleidžia darbuotojus. Užimtumo tarnybos duomenimis, darbą šiuo metu rasti sunkiausia prekybos ir paslaugų sektoriaus darbuotojams, mat įstaigos uždarytos ir vykdyti veiklos negali.

Tūkstančiai amerikiečių net keliose valstijose susirinko į protestus reikalaudami, kad šalyje būtų sušvelnintas karantinas ir jiems būtų leista grįžti į darbus.

Dėl susibūrimus draudžiančio karantino daugiau nei kitos sunkumų patiria naujos šiemet įsteigtos partijos. Joms ne tik kaip kitoms sunkiau pasiekti rinkėją, bet įstrigo ir partijų skyrių šalies teritorijoje steigimas.

Šiuo metu Lietuvoje yra šešios savivaldybės, kurios neturi nė vieno budinčio globotojo. Tai reiškia, kad į krizę patekę ir artimųjų neturintys vaikai atsiduria globos institucijose.

Ortodoksai visame pasaulyje švenčia svarbiausią metų šventę – Velykas. Kaip ir kitų tikėjimų šventės, šiais metais ortodoksų Velykos minimos tuščiose bažnyčiose, nuotoliniu būdu iš namų stebint pamaldas.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau