Kosmoso departamentas. Tyrimai apie žmones: nuo Visagino iki kosmoso

Oksfordo universiteto doktorantė Marija Norkūnaitė, atliekanti etnografinius tyrimus Visagine, Silamejėje ir Daugpilyje, aiškinasi, kaip šių miestų gyventojai suvokia santykį su valstybe. Tyrėja daugiau gilinasi ne į identiteto klausimus, bet kaip žmonių supratimą apie valstybę veikia kasdienės patirtys. Marija Norkūnaitė taip pat pasakoja apie tyrimo užkulisius: patirtis, bendraujant su žmonėmis, kokią įtaką tyrimui gali turėti jos lytis, tautybė, gimtoji kalba ir pan.

Kosmoso sociologija – nauja mokslo sritis, į kurią gilinasi Ajovos universiteto doktorantė Inga Popovaitė. Konkreti jos tyrimų tema – kaip mokslininkų bendruomenės gyvena mažose, uždarose erdvėse, kaip klostosi tų žmonių santykiai ir kokių problemų kyla. Taigi – sociologė apžvelgia ne tokią romantišką kosmoso srities pusę.

Australijos okeanologai vandenyne aptiko keistą didžiulio ilgo siūlo formos organizmą, kurį žiniasklaida praminė „ilgiausiu pasaulyje gyvūnu“. Ar tai iš tikrųjų taip yra – su rubrika „Va čia tai kosmosas“ paaiškina gamtininkas Marius Čepulis.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.