Kosmoso departamentas. Tyrimai apie žmones: nuo Visagino iki kosmoso

Kosmoso departamentas

2020.04.17 11:05

Kosmoso departamentas. Tyrimai apie žmones: nuo Visagino iki kosmoso

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Oksfordo universiteto doktorantė Marija Norkūnaitė, atliekanti etnografinius tyrimus Visagine, Silamejėje ir Daugpilyje, aiškinasi, kaip šių miestų gyventojai suvokia santykį su valstybe. Tyrėja daugiau gilinasi ne į identiteto klausimus, bet kaip žmonių supratimą apie valstybę veikia kasdienės patirtys. Marija Norkūnaitė taip pat pasakoja apie tyrimo užkulisius: patirtis, bendraujant su žmonėmis, kokią įtaką tyrimui gali turėti jos lytis, tautybė, gimtoji kalba ir pan.

Kosmoso sociologija – nauja mokslo sritis, į kurią gilinasi Ajovos universiteto doktorantė Inga Popovaitė. Konkreti jos tyrimų tema – kaip mokslininkų bendruomenės gyvena mažose, uždarose erdvėse, kaip klostosi tų žmonių santykiai ir kokių problemų kyla. Taigi – sociologė apžvelgia ne tokią romantišką kosmoso srities pusę.

Australijos okeanologai vandenyne aptiko keistą didžiulio ilgo siūlo formos organizmą, kurį žiniasklaida praminė „ilgiausiu pasaulyje gyvūnu“. Ar tai iš tikrųjų taip yra – su rubrika „Va čia tai kosmosas“ paaiškina gamtininkas Marius Čepulis.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.