Panorama. Lyg antras Velykų karantinas: uždarytoje Nemenčinėje – patikros postai, fiksuojami pažeidimai ir visų miestiečių patikra

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas 32-asis mirties nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Žmogus mirė ketvirtadienį Kauno klinikinėje ligoninėje. Mirusysis priklausė rizikos grupei. Anksčiau ketvirtadienį paskelbta ir 31-oji mirtis nuo koronaviruso. Žmogus mirė ketvirtadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, priklausė rizikos grupei.

Šįryt visai savaitei dėl COVID-19 grėsmės uždaryta Nemenčinė. Dalis įvažiavimų į miestą užtverti, prie keturių įrengtų patikros postų budi policijos pareigūnai. Nuspręsta, kad dėl viruso bus tiriami visi miesto gyventojai – iš pradžių ligos židiniu virtusios siuvimo įmonės „Vilnika“ darbuotojai bei globos namų personalas bei gyventojai, vėliau galės išsitirti ir kiti Nemenčinės gyventojai.

Šiandien po mėnesio nedarbo duris atvėrė dalis ne maisto parduotuvių ir paslaugų vietų, prie kai kurių jau nusidriekė ir eilės. Kalbinti pirkėjai džiaugėsi, kad pagaliau gali nusipirkti ne tik maisto prekių ir vaistų – laukė, kol galės įsigyti medžiagų, pvz., namų remontui, esą karantinas tam puiki proga.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pradėjo tikrinti visas Lietuvos gydymo įstaigas. Koronaviruso židiniu anksčiau skelbtai Vilniaus Šeškinės poliklinikai, neradus pažeidimų vėl leista dirbti, į darbą grįžta Panevėžio medikai, nuo kitos savaitės vėl pradės veikti Ukmergės rajono ligoninė.

Jungtinė Karalystė pratęsė karantiną dar mažiausiai trims savaitėms ir kol kas nesvarsto apie jokias švelninimo priemones. O JAV prezidentas Donaldas Trumpas žada paskelbti karantino švelninimo priemones tam tikrose valstijose.

Dėl karantino padaugėjus dirbančiųjų iš namų, tuo naudojasi programišiai.

Pasauliniam naftos sektoriui šie metai prognozuojami prasčiausi istorijoje.

Pinganti nafta ir visoje Europoje mažėjantis vartojimas pigina dujas ir elektrą. Planuojama, kad nuo liepos elektros kaina už standartinį tarifą Lietuvos gyventojams mažės bent 10 procentų, dujų – ne mažiau kaip 15 procentų.

Skurstantiems šalies gyventojams pradedama dalyti parama maisto produktais.

Sunkios dienos Europos žemės ūkiui. Nors derlius kai kur užderėjo anksčiau nei įprastai – nebėra kam jo nurinkti.

Pasaulinė koronaviruso pandemija apima ir Afrikos žemyną. Daugelyje šalių įvestas griežtas karantinas, tačiau ekspertai nerimauja, kad skurdesnėse valstybėse karantiną būtų įmanoma įvesti tik jėga.

Saugaus kino žiūrėjimo galimybę visiems, norintiems bent trumpam ištrūkti iš namų, siūlo autokino sumanytojai, rytoj pakviesiantys į „Litexpo“ parodų ir kongresų centro aikštelėje įkurtą kino teatrą.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022-ieji“ pradėjo specialiai karantinui skirtą meninių pasirodymų programą „Kultūra į kiemus“.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau