Žinios. Uždarius Nemenčinę, gera žinia iš kito koronaviruso židinio: situacija Ukmergėje suvaldyta

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 37 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Per parą ištirta daugiau nei 3800 ėminių. Iš viso COVID-19 atvejų Lietuvoje – 1128. Pasveiko 178 asmenys, nuo infekcijos mirė 30 žmonių. Sveikatos apsaugos ministras informuoja, kad šiuo metu reanimacijoje gydoma 14 COVID-19 pacientų, devyniems jų reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Taip pat „Žiniose“ – tiesioginė spaudos konferencijos Lietuvos Respublikos Vyriausybėje transliacija. Dalyvauja Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, Verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys. Konferenciją moderuoja Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Šįryt visai savaitei dėl COVID-19 grėsmės uždaryta Nemenčinė. Dalis įvažiavimų į miestą užtverti, prie keturių įrengtų patikros postų budi policijos pareigūnai. Nuspręsta, kad dėl viruso bus tiriami visi miesto gyventojai – iš pradžių ligos židiniu virtusios siuvimo įmonės „Vilnika“ darbuotojai bei globos namų personalas bei gyventojai, vėliau galės išsitirti ir kiti Nemenčinės gyventojai. Nemenčinės savivaldybės atstovai teigia, kad kol kas dėl miesto izoliavimo didelių problemų nekyla, tik aplinkinių kaimų gyventojai nežino, kaip pasiekti maisto parduotuves ar vaistines. Tikimasi, kad kaimus pasieks mobilioji parduotuvė, vaistais pasirūpins seniūnijos darbuotojai.

Situacija kitame COVID-19 židinyje – Ukmergės ligoninėje – suvaldyta. Joje apsilankę visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad ligoninės administracija turi pašalinti kelis trūkumus, tuomet ligoninė vėl galės veikti. Kol kas koronaviruso židiniu tapusioje ligonėje veikia vos vienas – Slaugos – skyrius.

Šiandien po mėnesio nedarbo duris atvėrė dalis ne maisto parduotuvių ir paslaugų vietų, prie kai kurių jau nusidriekė ir eilės. Kalbinti pirkėjai džiaugėsi, kad pagaliau gali nusipirkti ne tik maisto prekių ir vaistų – laukė, kol galės įsigyti medžiagų, pvz., namų remontui, esą karantinas tam puiki proga. Parduotuvių savininkai džiaugėsi galintys atnaujinti prekybą, tačiau abejoja galintys tikėtis tiek pirkėjų, kiek iki karantino. Šiandien taip pat startuoja naujos valstybės pagalbos verslui priemonės.

Jungtinės Valstijos užregistravo dar vieną mirčių per parą rekordą, tačiau Donaldas Trumpas ramina ir sako, kad pikas jau praėjo ir reikia galvoti apie ekonomiką. Būtent tai jis šiandien aptars su valstijų gubernatoriais ir vėliau vakare paskelbs veiksmų planą. Europoje vienoms šalims karantiną švelninant, kitos griežtas priemones tęsia –tarp tokių valstybių ir Jungtinė Karalystė, kur karantinas turėtų būti pratęstas mažiausiai trims savaitėms.

NATO generalinis sekretorius koronaviruso pandemijos krizę pavadino šoku visai tarptautinei bendruomenei, o šoko poveikis bus ilgalaikis. Aljanso vadovas įspėjo, kad kai kurios šalys gali pasinaudoti ekonominiu nuosmukiu investuodamos į strateginius objektus.

Dėl karantino išaugus dirbančiųjų iš namų skaičiui, tuo naudojasi programišiai ir finansiniai nusikaltėliai. Krašto apsaugos ministerija įspėja, kad ne visos įmonės ir įstaigos spėjo užtikrinti saugų darbą per atstumą. Jungiantis per mažiau apsaugotus tinklus kyla grėsmė prarasti įmonės duomenis, užkrėsti kompiuterius virusais.

Pasauliniam naftos sektoriui šie metai prognozuojami prasčiausi istorijoje. Tarptautinės energetikos agentūros teigimu, žaliavos paklausa kasdien smunka „stulbinamais skaičiais“.

Pinganti nafta ir visoje Europoje mąžtantis vartojimas pigina dujas ir elektrą. Planuojama, kad nuo liepos elektros kaina už standartinį tarifą gyventojams mažės bent 10 proc., dujų – ne mažiau kaip 15 proc. Bet kiek konkrečiai kainos mažės, dar skaičiuojama.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau