Ryto allegro. Ką apie mus ateities kartoms papasakos pasaulinės pandemijos paskatinti moksliniai tyrimai?

Ryto allegro

2020.04.16 07:05

Ryto allegro. Ką apie mus ateities kartoms papasakos pasaulinės pandemijos paskatinti moksliniai tyrimai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Įvairių sričių kūrėjai buriasi į iniciatyvą „Menas be karūnos“, kad finansiškai paremtų šalies medikus. Projektą pristato jo autorė Vilma Mačianskaitė ir aktorius Arūnas Sakalauskas.

Niujorke gyvenanti lietuvių kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė tapo prestižinio Johno Simono Guggenheimo atminimo fondo stipendininke. Keletas menininkės kūrinių taip pat pateko į ryškiausių 2019 m. Lietuvos kompozitorių kūrinių 15-tuką. Gerūtos Griniūtės pokalbis su Žibuokle Martinaityte.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Šiandien labai daug vilčių dedame į mokslininkus, laukiame jų tyrimų rezultatų dėl COVID-19. Apie Lietuvos mokslininkų indėlį į pasaulinio mokslo tyrinėjimus, apie tai, kodėl mes tiek mažai žinome apie mokslo pasiekimus pasakoja mokslo žurnalistė Goda Raibytė. Pasaulinės pandemijos paskatintus mokslininkų tyrimus apžvelgia ir jų reikšmę ateities kartoms komentuoja sociologas Liutauras Kraniauskas.

Karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinis muziejus pristato du tarpukario Lietuvoje populiarius stalo žaidimus, kuriuos nesunkiai galima pasidaryti namuose. Juos pristato Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistas Arminas Šileikis.

Vedėja Indrė Kaminckaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.