Labas rytas, Lietuva II d. Griežtesnės koronaviruso prevencijos Havajuose pasigedusi Vaiva Rykštaitė: tas apsileidimas mane išgąsdino

Šiuo metu rašytoja Vaiva Rykštaitė vieši Havajuose. Kaip teigia moteris, nors šiuo metu pasaulį gąsdina koronaviruso pandemija, minėtojo krašto žmonės – itin atsipalaidavę. Štai V. Rykštaitė teigia: „Oro uostuose netikrino mūsų temperatūros, nesidomėjo, ar turime karantinuotis. Šis apsileidimas mane išgąsdino.“ Tiesa, V. Rykštaitės šeima minėtuosiuose Havajuose turi ir kelias savo kavines, kurios maistą tiekia išsinešimui, tačiau anot pačios rašytojos, jiedu su vyru nerizikavo ir kavines uždarė.

Evgenya Redko – „Žinom tik mes“.

Pokalbis su žurnaliste Tautvyde Andersen, gyvenančia Danijoje. Šioje šalyje jau pradėtos švelninti karantino sąlygos, pavyzdžiui, pamažu ima atsidaryti švietimo įstaigos. Tiesa, mokyklose vaikai privalės laikytis naujųjų taisyklių – laikytis atstumo, dirbti mažesnėmis grupėmis, o tvarkaraštyje – ir laikas rankų plovimui.

Namuose įstrigęs menininkas Stasys Eidrigevičius stebina originalumu – vyras nenuobodžiauja: štai tiesioginio eterio metu jis vilki neįprastais drabužiais, o nosis pavirtusi į klouno. S. Eidrigevičius savo stilių aiškina taip: „Neseniai žiūrėjau filmą „Džokeris“, po kurio nutapiau visą kolekciją, būtų galima atidaryti ir parodą.“ Tiesa, baigdamas pokalbį, S. Eidrigevičius žiūrovams linki „ieškoti laimės trupinių“ net ir niūrioje kasdienybėje.

Kaip karantiną leidžia mados kūrėjas Juozas Statkevičius? Vyras teigia „einąs iš proto“ – mat sėdėti namuose kūrėjui sunku. J. Statkevičius užsimena turėjęs minčių apie ketvirtąją savo knygą, sako jau kelissyk permąstęs savo naują kolekciją.

Lake Malawi – „Friend of a friend“.

Ved. I. Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau