Labas rytas, Lietuva II d. Specialistė pataria: kuo užimti, sudominti ir kaip ugdyti vaikus karantino metu?

Smagus laikas namie. Karantinas tėvams metė iššūkį – kiekvieną dieną tėvams tenka mąstyti kuo užimti, sudominti bei kaip ugdyti savo vaikus. „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius kalbina aktorę, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės įkūrėją Kristiną Savickytę-Damanskienę. Ji – 3 vaikų mama. Su kokiais sunkumais susiduria šiandienos laidos viešnia?

Vaizdo klipą kūrė visa šeima. „Šis nelengvas metas turėjo ir teigiamų pusių“, – sako Modesta Jurgaitytė. Kartu su vyru ir vaikais ji pagaliau prisiruošė įgyvendinti savo seną svajonę – įrašyti dainą ir vaizdo klipą. Daina „Ka darysi?“ – apie griūvantį pasaulį ir mūsų atsakomybę. „Juk ne viskas, bet daug mūsų pačių rankose“, – sako dainos autoriai.

Labas rytas su R. Samuolyte ir D. Gavenoniu. Kaip karantinas ir pandemija palietė po pasaulį išsibarščiusius lietuvius? Ignas Krupavičius kalbina Rusijoje, Maskvoje strigusius Rasą Samuolytę ir Dainių Gavenonį. Jie filmuojasi Tatjanos Fedorovskojos filme „Baltasis banginis“.

„Stop kadras“. Pandemija sustabdė žmones, bet ne gamtą. Operatoriai užfiksavo Graikijos gamtos vaizdus. Atėnų laukuose pražydo aguonos ir daugiametės saulutės. Po žiemos miego prabudo ir meškos. Per karantiną draustiniai žmonėms uždaryti. Gyvūnus prižiūri savanoriai.

„Karantino lyrika“ – per LRT. Pokalbis su LRT Kultūros turinio redaktore Agne Biliūnaite. Anot pašnekovės, aktoriai patys pasirenka jiems įdomų autorių ir įrašo visa tai namų sąlygomis.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau