Žinios. Kasiulevičius atsargiai vertintų pareiškimus apie sėkmingą kovą su virusu: palaukime dešimt dienų po Velykų savaitgalio

Šiandien patvirtinti dar trys mirčių nuo koronaviruso atvejai. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirė aštuoniasdešimt dvejų metų moteris, pranešta ir apie Santaros klinikose sekmadienį mirusį keturiasdešimt devynerių metų rizikos grupei nepriklausiusį vyrą. Kauno klinikinėje ligoninėje šiandien nuo naujojo viruso mirė vyresnio amžiaus rizikos grupei priklausiusi ir gretutinių ligų turėjusi moteris iš Marijampolės.

Nepaisant šiomis dienomis sumažėjusio tyrimų skaičiaus, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad statistika šalyje po truputį gerėja, nuosekliai mažėja ir užsikrėtimų, ir atliekamų tyrimų skaičius.

Nesutarimai, ar medikai turėtų dirbti keliose skirtingose gydymo įstaigose, sužlugdė planuotą pasirašyti Sveikatos apsaugos ministerijos ir medikų profesinių sąjungų deklaraciją.

Karantinui šalyje galiojant jau beveik mėnesį, 38 tūkst. dirbančiųjų individualiai pateikė prašymus gauti pustrečio šimto eurų išmokas už prarastas pajamas, taip pat 300 įmonių kreipėsi prašydamos kompensuoti paskolų palūkanas. Tačiau valstybės parama verslui ne tokia sklandi kaip tikėtasi.

Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Seimo praėjusią savaitę priimtas Turizmo įstatymo pataisas, pagal kurias keleiviams, dėl karantino negalėjusiems išvykti į apmokėtas keliones, vietoj grąžinamų pinigų būtų dalijami specialūs kuponai, suteikiantys teisę į atostogas vėlesniu laiku.

Pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijai, sutriko daugelis logistikos grandinių. Vieną būdų, kaip atsigabenti siuntas iš Tolimųjų Rytų, pasiūlė Lietuvos geležinkeliai ir Lietuvos paštas.

Kai kurios Europos šalys pradeda švelninti karantino sąlygas. Po beveik mėnesį trukusio karantino Austrija atidaro dalį parduotuvių, tačiau šalies valdžia gyventojus įspėja neatsipalaiduoti – laikytis saugaus atstumo būtina. Danija planuoja atidaryti mokyklas, o Lenkija nuo kitos savaitės planuoja žadinti pandemijos sustabdytą ekonomiką.

Tarptautinis valiutos fondas prgnozuoja, kad pasaulio ekonomika dėl koronaviruso pandemijos ir priemonių jai įveikti šiemet susitrauks trimis procentais. Ekspertai susiklosčiusią situaciją vadina „Didžiuoju užsidarymu“ ir tikina, kad pandemijos sukeltas šokas – skaudžiausias nuo Didžiosios depresijos laikų.

Keleivių vežėja „Kautra“ atnaujino susiekimą tarpmiestiniais autobusais. Kol kas rengiami maršrutai tik į didžiuosius miestus.

Sportas. Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.