Žinios. Algirdas Monkevičius sako, kad mokslo metai šiemet bus trumpesni nei įprasta

sprendimas žadamas šią savaitę

Naujausiais duomenimis, per parą užfiksuoti 8 nauji koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekia 1070. Per praėjusią parą ištirti 1187 ėminiai. Nuo COVID-19 Lietuvoje pasveiko 101 žmogus, tarp jų 15 sveikatos priežiūros specialistų. Nuo viruso mirė 24 žmonės.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė LRT RADIJUI sakė, kad Lietuva dar nėra pasiekusi koronaviruso susirgimų piko. Esą reikia stebėti bent savaitę po Velykų, kad būtų galima įvertinti, ar situacija yra gerėjanti. Epidemiologė pabrėžia, kad sergančiųjų skaičius nėra mažėjantis, nes augimo tempas yra sulėtėjęs.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad šią savaitę bus nuspręsta dėl mokslų metų pabaigos datų. Ministras LRT RADIJUI sakė, kad mokslo metai bus trumpesni nei įprasta. A. Monkevičiaus teigimu, darbo grupė šią savaitę baigs darbą, tuomet ir bus paskelbta, kada baigsis mokslo metai.

Nustačius koronaviruso atvejį globos namuose „Senevita“, Visuomenės sveikatos specialistai lankysis šiuose ir netoliese esančiuose Antavilių globos namuose. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Rolanda Lingienė sako, kad specialistai konsultuos vadovus, žiūrės, ar imtasi infekcijos kontrolės priemonių, taip pat kokių priemonių dar reikia, kad užkratas nepatektų tarp globos namų gyventojų. Pasak R. Lingienės, šiuo metu bandoma išsiaiškinti Nemenčinės siuvimo įmonės „Vilnika“, kurioje išplito virusas, darbuotojų kontaktinius asmenis, nes kai kurie iš jų galėjo dirbti ir globos namuose ar bendrauti su ten dirbančiais asmenimis. Visuomenės sveikatos specialistai taip pat vertins, ar ligoninės ir poliklinikos ėmėsi tinkamų priemonių užkirsti kelią ligos plitimui. Pirmiausia bus lankomasi gydymo įstaigose, kur koronavirusas jau diagnozuotas ir kur yra slaugos skyrių.

Prancūzijos prezidentas pripažinęs, kad šalis nebuvo pasirengusi koronaviruso pandemijai, karantiną pratęsė dar mažiausiai keturioms savaitėms. Gyventojai turės likti namuose, o ne pačios būtiniausios įmonės – nedirbti iki gegužės 11-osios. Nors Emmanuelio Macrono teigimu epidemija lėtėja ir viltis grįžta.

Kai kone visame pasaulyje jau baigiama pamiršti kas yra vakarėliai ar bendravimas be kaukių ir nesilaikant atstumo, maždaug pusantro tūkstančio žmonių kruiziniame laive „Columbus“ tuo dar mėgavosi. Tačiau šiandien laivas švartuosis Jungtinėje Karalystėje ir daugeliui teks grįžti į karantino realybę. Laivo keleiviai ir įgula kone mėnesį nebendravo su išoriniu pasauliu, tad paskutines kelias savaites jie galėjo mėgautis poilsiu be jokių suvaržymų.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau