Labas rytas, Lietuva I d. Tarsi pasakoje: nuotolinis vaikų mokymas tėvams ir mokytojams – lyg jaukinti lapę Mažajam princui

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ balandžio 14 dienos eteryje – trumpesnės darbo savaitės pradžia, kurią pradėti buvo galima su LRT. Čia išvysti buvo galima šias temas.

Ryto mankšta su Ignu Bakėjumi.
Fizinis judėjimas net ir per karantiną – būtinas, sako specialistai. Tad pradedame reportažų ciklą su sporto ir sveikos gyvensenos treneriu Ignu Bakėjumi, kuriame jis detaliai parodys ir išaiškins nesudėtingus, tačiau efektyvius pratimus, kurie galėtų pagerinti savijautą. Pradėkime nuo dažnos bėdos – nugaros skausmo ir kaip jį atpalaiduoti.

Seniausias zoologijos muziejus Lietuvoje.
Ar žinojote, kad seniausias zoologijos muziejus Lietuvoje yra ne Klaipėdoje ar Kaune, o Vilniuje. Gyvybės mokslų centre Saulėtekyje. Jį apžiūrėti kviečia ir viską aprodys muziejaus koordinatorė Grita Skujienė.

Nuotolinis mokymas.
Karantinas pažėrė įvairių iššūkių visiems, be jų nepaliko ir mokytojų bei mokinių. Nuotolinis mokymas tapo lyg pasakos motyvo vertu veiksmu, kai Mažasis princas bandė prisijaukinti lapę. Lygiai taip pat karantino metu mokytojai ir net tėvai siekia palenkti savo pusėn vaikus, o prie to priprasti buvo nelengva. Apie kilusius iššūkius pasakojo edukologė Vilma Grigoraitienė, asmenybių ugdymo praktikė Laura Tekorė ir puikią iniciatyvą skelbianti Aida Šeputienė.

Plintant koronavirusui, muzika nesustoja.
Gazos muzikos instituto dėstytojas paskaitas veda internetu. Jis studentus moko groti kaniūnu. Tai – populiarus Artimųjų ir Vidurinių Rytų instrumentas.

Nacionaliniai kainų medžioklės ypatumai.
Žemės ūkio ministrui ir toliau galime padėkoti už brangesnes Velykas – tokią mintį išreiškė Laisvosios rinkos instituto vyriausioji ekspertė Indrė Genytė-Pikčienė. Kodėl ji taip mano ir kokie veiksniai tai nulėmė?

Kalendorius.
Prieš 109 metus į savo kelionę išplaukė neskęstančiu vadintas laivas „Titanikas“. Per savaitę šis keleivinis laivas turėjo pasiekti Niujorką.

Michelino žvaigždėmis įvertinti šefai ruošia ypatingus pietus.
Šiuos pietus geriausi šefai Paryžiuje gamina miesto ligoninės medikams ir personalui. Taip siekiama atsidėkoti dirbantiems sudėtingomis sąlygomis. Pagamintos porcijos keliauja tiesiai į ligoninę.

„Forbes“ sąraše – Lukas Yla.
Automobilių dalijimosi platformos „CityBee“ vadovas Lukas Yla (29 m.) pateko į prestižinį verslo žurnalo „Forbes“ sąrašą „30 under 30“ Europoje. L. Yla tapo septintu lietuviu atsidūrusiu Europos talentingiausio jaunimo rikiuotėje. Pats Lukas konkretus – sako, kad viską atperka darbas.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.