Refleksijos. Sakralinės muzikos aktualumas ir atsinaujinimo perspektyvos

Refleksijos

2020.04.13 10:05

Refleksijos. Sakralinės muzikos aktualumas ir atsinaujinimo perspektyvos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Antrąją Šv. Velykų dieną laidoje „Refleksijos“ kalbamės apie neretai viešose diskusijose prasprūstančią temą – sakralinės muzikos aktualumą ir atsinaujinimo perspektyvas. Žvelgiant istoriškai, bažnyčia buvo nepaprastai svarbi muzikos evoliucijai. Grigališkasis choralas, daugybė

įstabiausių Renesanso vokalinės polifonijos kūrinių, turtinga Johanno Sebastiano Bacho ir kitų baroko epochos kompozitorių kūryba buvo skirta atlikti bažnyčiose. Šiandien tokio įkvėpimo kurti muziką liturgijai ar bent jau imtis sakralinių temų matome gerokai mažiau.

Apie sakralinės muzikos situaciją, jos atsinaujinimo svarbą, aktualumą jauniems kūrėjams, kurie formuos ir po truputį jau formuoja muzikinę realybę, o ir tai, kuo pačiai bažnyčiai svarbi muzika ir kūrėjų dėmesys laidoje pasakojo kunigas, teologijos mokslų daktaras ir Kauno sakralinės muzikos mokyklos direktorius Vilius Sikorskas, jaunosios kartos kompozitorė Monika Sokaitė ir kompozitorius, pedagogas, „Šiuolaikinės sakralinės muzikos ciklų“ organizatorius Gintaras Samsonas.

Ved. Rasa Murauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje aptariame praėjusios savaitės svarbų įvykį, analizuojame kartu su menotyrininkais ar žiūrovais, diskutuojame apie prieštaringus dalykus. „Refleksijos“ – tai radijo recenzija, nuomonių pasikeitimo laikas, bandymas įvertinti jau įvykusią premjerą, nuskambėjusį kūrinį ar išleistą knygą. Laida transliuojama pirmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Refleksijos

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.