Panorama. JAV – mirčių rekordas: pastarąją savaitę mirė tiek pat, kiek per visą laiką iki tol

Nauja informacija apie koronavirusą. Sveikatos apsaugos ministerija šiandien patvirtino vieną mirtį nuo koronaviruso. Moteris mirė Kauno klinikinėje ligoninėje. Epidemiologų teigimu, rizikos grupei priklausiusi pacientė dėl lūžio gydyta Šakių ligoninėje. Koronavirusas pacientei nustatytas dar pirmadienį, ligonė pervežta gydyti į Kauno klinikinę ligoninę. Nustačius COVID-19 infekcijos atvejį, apie 20 Šakių ligoninės darbuotojų izoliuota. Bendras mirčių dėl šios infekcijos skaičius šalyje išaugo iki 23. Šio ryto duomenimis, per paskutinę parą nustatyti 27 nauji COVID-19 atvejai, iš viso – 1026. Pasveikusiais laikomi 54 žmonės.

Velykų užkardos. Trims paroms apribojus įvažiavimus į miestus ir miestelius, per pastarąją parą pareigūnai neįleistų automobilių skaičiuoja tūkstančiais. Vien į Kauną nepateko 2 tūkstančiai, daugiausiai norinčiųjų apsipirkti prieš Velykas. Vykstančiųjų prašoma turėti kelionę pagrindžiančius dokumentus arba tai tikrinama duomenų bazėse. Negalintiems pagrįsti būtinybės įvažiuoti į konkrečią savivaldybę tenka apsisukti atgal. Aktyviau tikrinama ir kaip laikomasi karantino reikalavimų – skirtos ir pirmosios nuobaudos už apsaugos kaukių nedėvėjimą viešose vietose.

Popiežius: Velykų kančia baigiasi prisikėlimu. Artėjant Velykoms, kurias šimtai milijonų katalikų švęs karantine, Popiežius sako, kad vilties turi teikti jų istorija, pasibaigianti prisikėlimu ir taika. Niūrios žinios iš Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos, kur nauji paros mirčių šuoliai. Italijoje mirčių irgi padaugėjo. Bet Ispanijoje jų mažėja ir Madridas nuo pirmadienio leis daliai žmonių pradėti dirbti. Tačiau Pasaulio sveikatos organizacija ragina neskubėti.

Lietuvių gyvenimas koronaviruso epicentre. Didžiausiais koronaviruso židiniais Europoje tapusiose Ispanijoje ir Italijoje gyvenantys lietuviai sako, kad nežinomybės, kada situacija pasikeis, vis dar daug. Todėl vieni aiškina, kad nuotaikos laikui bėgant tik prastėja. Kiti – prisitaikė ir karantiną bando išnaudoti naujoms veikloms.

JAV – mirčių rekordas. Praėjo trys mėnesiai nuo pirmosios koronaviruso mirties, aukų skaičius pasaulyje viršijo 100 tūkstančių. Per pastarąją savaitę mirė tiek pat, kiek per visą laiką iki tol. Naujas niūrus rekordas: Jungtinėse Valstijose dar per 2100 mirčių, šalis šią parą tikriausiai aplenks Italiją pagal netekčių skaičių. Donaldas Trumpas sako, kad jo laukia sunkiausias viso valdymo sprendimas, kada ir kaip atverti ekonomiką. Bet jis žada klausyti ekspertų, o jie perspėja, kad tai gali sukelti naują mirčių bangą.

Dominikonai pasiūlė laikinai saugoti urnas. Vilniaus šventųjų apaštalų Pilypo ir Jokūbo vienuolynas priims saugoti urnas su mirusiųjų palaikais, jei to norės velionio artimieji. Pasak brolių dominikonų, urnos bus saugomos iki karantino pabaigos, kad pasibaigus draudimams, laidotuvėse atsisveikinti su velioniu galėtų visi norintys.

Velykų tradicijos namuose. Etnologai ragina nenusiminti dėl karantino. Pasak jų, tradiciškai pirmąją Velykų dieną eiti į svečius nuo seno buvo nepriimtina. O daugelį tradicinių velykinių veiklų ir žaidimų galima žaisti siaurame šeimos rate.

Karantino epochos menas. Rusijoje, ilgai bandžiusioje ignoruoti koronaviruso grėsmę, labai sparčiai auga ir naujų atvejų, ir naujų mirčių skaičius. Maskvoje du trečdaliai šalies susirgimų ir meras žada įvesti leidimų sistemą norintiems išeiti iš namų. Bet uždaryti namie ir eiliniai Rusijos gyventojai, ir elitinių teatrų nariai laiko veltui neleidžia. Kas prisijungė prie pasaulinių užsiėmimų namie atkurti garsiųjų tapytojų darbus, o kas baleto graciją rodo prie puodų virtuvėje.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau