Kultūros savaitė

Kultūros savaitė

2020.04.11 09:05

Kultūros savaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Garso menininkas Armantas Gečiauskas (Arma Agharta) pasirodo atokiausiose pasaulio vietose. Po 7 metus trukusių gastrolių Armantas tikisi, kad karantinas turės teigiamos įtakos kūrybai.

Berlyne jau dešimtmetį veikia muzikos, meno ir bendruomenės erdvė „Panke“. Viena jos įkūrėjų Erika Šiekštelytė sako, kad Vokietijos valdžios reikalavimai kuriant kultūros klubą niekada nebuvo per dideli, o finansinis palaikymas krizės metu leidžia jaustis saugiai.

Nors emocines problemas ne visada paprasta apibūdinti žodžiais, į menų – šokio, dailės, dramos, muzikos – terapiją vis dar žiūrima įtariai.

Pasaulyje: Europos kino festivaliai atsisako keltis į internetą, Niujorko menininkai gauna paramą ir atšaukę renginius, o mokslininkai transformavo koronavirusą į muziką.

Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

Ką sudėtingu istoriniu etapu iš savo lyderių nori girdėti piliečiai? Šalių vadovai kreipiasi į tautas – vieniems kalbas sakyti sekasi geriau, kiti praleidžia progą atliepti visuomenės poreikius.

Aktorius ir režisierius Arvydas Dapšys karantine pasitinka ne tik Velykas, bet ir 60-ąjį jubiliejų. Pokalbis apie ryškiausius vaikystės prisiminimus ir įpročius, kurių nepavyko atsikratyti.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.