Panorama. Krikščionys Velykas pasitinka karantine: tikintieji laiminami net iš sraigtasparnių

Lietuvoje patvirtintos 22 mirtys nuo koronaviruso. Apie naujus 5 mirties atvejus šiandien pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Ryto duomenimis, šalyje patvirtinti 44 nauji užsikrėtimo atvejai, bendras patvirtintų užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius šalyje dabar siekia 999. Naujausiais duomenimis, nuo koronaviruso šalyje pasveiko 54 žmonės.

Dėl vėluojančios informacijos iš gydymo įstaigų sveikatos apsaugos ministras pateikė stipriai pasikeitusią pasveikusių ir mirusių nuo koronaviruso statistiką. Visgi koronaviruso židiniais išlieka kelios gydymo įstaigos, todėl bus sprendžiama, kaip apriboti karantino metu keliose vietose dirbančių medikų veiklą. Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl viruso išplitimo aplinkybių Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Prieš pusvalandį pradėti riboti įvažiavimai į miestus. Pareigūnai sako, kad tikrina važiuojančius ir automobiliais, ir autobusais. Nepaisant raginimo Velykų savaitgalį likti namie, palikti didmiesčius žmonės masiškai skubėjo iki 8 val. vakaro. Įvažiavimas į Palangą apribotas nuo popietės. Įvažiavimas į miestus bus ribojamas iki pirmadienio vakaro.

Bažnyčios vadovai ragina Velykas švęsti namie. Mišios vyks be tradicinių procesijų ir be tikinčiųjų, tačiau jas galima stebėti internetu arba per LRT. Dvasininkai sako, kad neįprastai švenčiamos Velykos suteikia progą pamąstyti ne tik apie save, bet ir apie kitų sveikatą.

Karantine Velykas pasitinka ir viso pasaulio krikščionys. Tačiau Bolivijoje ir Ekvadore dvasininkai tikinčiuosius laimina iš sraigtasparnių, o kunigas Lenkijoje savo parapijos tikintiesiems atidarė mobilųjį išpažinties punktą.

Švietimo ministras sako, kad valstybinių egzaminų sesija prasidės birželio pabaigoje ir baigsis liepos viduryje. Pirmakursiai mokytis turėtų pradėti rugsėjo viduryje. Vilniaus universitetas džiaugiasi, kad įnešta daugiau aiškumo. Tačiau dalis moksleivių abejoja, ar suspės pasiruošti egzaminams mokymo procesą organizuojant nuotoliniu būdu.

Analitikų skaičiavimu, darbo dėl karantino kasdien netenka 2 tūkst. žmonių. Premjeras sako, kad kitą savaitę bus paskelbtas dalinis karantino sąlygų lengvinimas verslui, o prioritetas – išsaugoti darbo vietas. Pirmieji pokytį turėtų pajusti prekybos ir paslaugų sektoriai. Verslininkai ir profsąjungos žeria kritikos Vyriausybei – esą tam, kad pavyktų prasiskinti iki subsidijų, tenka įveikti biurokratines džiungles.

Europos Sąjunga sutarė dėl 500 mlrd. eurų pagalbos paketo nuo pandemijos nukentėjusioms Bendrijos šalims. Bet Europos Centrinis Bankas sako, kad gali prireikti ir triskart tiek. Susitarimas pasiektas kol kas atmetus daugiausia ginčų sukėlusią idėją skolintis bendrai – vadiinamąsias koronaobligacijas.

Pasauliniam mirčių nuo koronaviruso skaičiui jau siekiant 100 tūkst., Niujorkas aukas laidoja masinėje kapavietėje. Maskvoje – sunkių susirgimų šuolis miesto ligoninėms jau artėjant prie galimybių ribos, nors ligos pikas dar toli.

Lenkija mini dešimtąsias Smolensko katastrofos metines – dėl koronaviruso iškilmės smarkiai apribotos.

Artėjančios Velykos tampa nemenku iššūkiu įprastai šiuo laikotarpiu didžiausią pelną skaičiuodavusiems paukštynams. Dėl karantino užsidariusios maitinimo įstaigos produkcijos nebeperka, mažiau kiaušinių įsigyja ir su artimaisiais nebegalėsiantys susitikti gyventojai. Nerimą kelia ir koronavirusas bei kaimyninėse šalyse siaučiantis paukščių gripas.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau