Žinios. Kitokios Velykos – iššūkis paukštynams: mąžta perkančiųjų kiaušinius, grasina ir paukščių gripas

Lietuvoje COVID-19 infekcija patvirtinta 999 žmonėms, pasaulyje – daugiau 1 mln. 623 tūkst. Lietuvoje virusas pareikalavo 22 gyvybių, pasaulyje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 97 tūkst. Nuo viruso Lietuvoje pasveiko 54 žmonės, pasaulyje pasveikusiųjų daugiau nei 366 tūkst.

Dėl vėluojančios informacijos iš gydymo įstaigų sveikatos apsaugos ministras pateikė stipriai pasikeitusią pasveikusių ir mirusių nuo koronaviruso statistiką. Visgi koronaviruso židiniais išlieka kelios gydymo įstaigos, todėl bus sprendžiama, kaip apriboti karantino metu keliose vietose dirbančių medikų veiklą. Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl viruso išplitimo aplinkybių Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

COVID-19 pasekmių mažinimo fondo tarybos pirmininkė, kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad fondui aukojamų pinigų suma nuolat auga, o gydymo įstaigas jau pasiekė nemažai trūkstamos įrangos, nupirktos už suaukotas lėšas.

Bažnyčios vadovai ragina Velykas švęsti namie. Mišios vyks be tradicinių procesijų ir be tikinčiųjų, tačiau jas bus galima stebėti nuotoliniu būdu, mišias transliuos ir LRT. Dvasininkai sako, kad neįprastai švenčiamos Velykos suteikia progą pamąstyti ne tik apie save, bet ir apie kitus, pagalvoti apie jų sveikatą.

Karantine Velykas pasitinka ir viso pasaulio krikščionys. Tačiau Bolivijoje ir Ekvadore dvasininkai tikinčiuosius laimina iš sraigtasparnių, o kunigas Lenkijoje savo parapijos tikintiesiems atidarė mobilųjį išpažinties punktą.

Švietimo ministras sako, kad valstybinių egzaminų sesija prasidės birželio pabaigoje ir baigsis liepos viduryje. Pirmakursiai mokytis turėtų pradėti rugsėjo viduryje. Vilniaus universitetas džiaugiasi, kad įnešta daugiau aiškumo. Tačiau dalis moksleivių abejoja, ar suspės pasiruošti egzaminams mokymo procesą organizuojant nuotoliniu būdu.

Kas vienuoliktas Lietuvos gyventojas patiria didžiulį materialinį nepriteklių, beveik pusė negalėtų apmokėti nenumatytų išlaidų.

Artėjančios Velykos tampa nemenku iššūkiu įprastai šiuo laikotarpiu didžiausią pelną skaičiuodavusiems paukštynams. Dėl karantino užsidariusios maitinimo įstaigos produkcijos nebeperka, mažiau kiaušinių įsigyja ir su artimaisiais nebegalėsiantys susitikti gyventojai. Nerimą kelia ir koronavirusas bei kaimyninėse šalyse siaučiantis paukščių gripas.

Vakare įsigalioja judėjimo tarp miestų apribojimai. Palanga įvažiavimą pradėjo riboti pirmoji šalyje – prieš pora valandų. Policijos pareigūnai pasitinka visus, vykstančius į kurortą. Kiti miestai tą pradės daryti nuo 20 val.

Per savaitę padvigubėjus sunkių koronaviruso infekcijos atvejų skaičiui, Rusijos sostinės Maskvos ligoninėms ir greitajai pagalbai jau dabar vos užtenka turimų pajėgumų, įspėja miesto vicemerė. Nors, kaip sako meras Sergejus Sobianinas, pikas dar toli – esą susirgimų kreivė dar net neįpusėjusi.

Lenkija mini dešimtąsias Smolensko katastrofos metines – dėl koronaviruso iškilmės smarkiai apribotos.

Sportas. Daug diskusijų kėlęs mišrių kovos menų turnyras Šiaurės Kalifornijoje, Jungtinėse Valstijose, neįvyks. Prestižinės kovos menų organizacijos – UFC – vadovas Dana White‘as sako, kad atšaukti turnyrą jam liepė turnyro transliuotojo – sporto kanalo ESPN – valdytoja – „Disney“ kompanija.

Rusijos sporto vadovai daro viską, kad ši šalis dėl dopingo skandalų nebūtų ketveriems metams diskvalifikuota iš tarptautinių varžybų. Šį kartą siūloma atšaukti sankcijas dėl pasaulį apėmusios koronaviruso pandemijos. Jai pasibaigus, Maskva siūlosi, kad daugelis atidėtų varžybų vyktų būtent Rusijoje.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

js/mediateka-article-js