Kosmoso departamentas. Kaip populiarinti mokslą?

Kosmoso departamentas

2020.04.10 11:05

Kosmoso departamentas. Kaip populiarinti mokslą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Ko tyli istorikai?“ – taip saviironiškai pavadintame podkaste netyli, o diskutuoja aktualiomis ir nepažintomis istorijos temomis VU istorikai. Vienas podkasto kūrėjų dėstytojas dr. Marius Ėmužis pasakoja išsamiau apie podkastą, istorijos populiarinimą ir naujausią savo knygą „Partizanė“.

Fizinių ir technologijos mokslų centro astrofizikas dr. Kastytis Zubovas turi savo interneto tinklaraštį „Konstanta 42, taip pat neseniai išleido knygą „42 istorijos apie Visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą“. Kaip jam sekasi populiarinti mokslą ir kodėl yra svarbu apie tai skaityti?

Kaip skamba koronavirusas? JAV Masačusetso technologijos instituto komanda SARS-CoV-2 baltymo struktūrą pavertė žmogui girdimu šiurpiai gražiu muzikos kūriniu. Apie tai pasakoja VU Gyvybės mokslų centro mokslo darbuotojas dr. Andrius Merkys.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.