Žinios. Vyriausybė nutarė: dėvėti apsaugines kaukes nuo penktadienio – privaloma

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 32 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 912. Nuo COVID-19 šalyje mirė 15, pasveiko 8 žmonės.

Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvestas karantinas pratęstas dar dviem savaitėms – iki balandžio 27-osios imtinai. Vyriausybė taip pat nutarė, kad dėvėti apsaugines kaukes nuo penktadienio bus privaloma. Be šių priemonių didesnių ribojimų visuomeniniam gyvenimui pratęsus karantiną nenumatyta.

Per Velykas gyventojams uždrausta vykti į kitus miestus. Tam šiandien pritarė Vyriausybė. Ribojimas bus taikomas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. Ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą. Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Savivaldybių bus prašoma techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

Taip pat „Žiniose“ – tiesioginė spaudos konferencijos po Vyriausybės posėdžio transliacija. Dalyvauja premjeras Saulius Skvernelis, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Karantiną pratęsus dviem savaitėmis, Vyriausybė nutarė šiek tiek švelninti jo sąlygas verslui. Bet atsikvėpti galės tik dalis jo. Pradėti prekiauti bus leista augalų, sėklų, trąšų pardavėjams lauko sąlygomis specializuotose vietose. Taip pat, anot premjero, galbūt kirpėjams, valymo paslaugoms, raktų gamybai, kitokiems smulkiesiems verslams. Visą sąrašą, kas galės vėl dirbti, žadama paskelbti šią savaitę. Verslininkai tokį sprendimą vertina dvejopai – ir sveikina, ir lieka nepatenkinti, nes, pvz., specializuotos augalų, sėklų ir trašų parduotuvės esą gali užtikrinti reikamą saugumą.

Euro zonos finansų ministrai po visos nakties derybų vėl nesutarė dėl bendro skolinimosi koronaviruso ekonominiams padariniams švelninti.

Kinijos Uhano miestui, iš kurio koronavirusas paplito po pasaulį ir kuris išgyveno itin sunkius suvaržymus, nuo šiandien blokada atšaukta.

Praėjo lygiai pusė laiko, duoto nuo šių metų į privatų pensijų kaupimą įtrauktiems žmonėms apsispręsti, ar jie liks II pakopoje, ar ne. Kol kas sprendimą priėmė kas penktas iš maždaug 43 tūkst.

Klaipėdoje pradeda važinėti netaršūs elektriniai autobusai. Vietinių klaipėdiečių sukurti autobusai pagaminti iš plastikinių butelių.

Veisiejų regioniniame parke jau nubudo baliniai vėžliai.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau