Homo cultus. Istoriko teritorija. Apie sienų ir ribų svarbą Europoje bei pasaulyje

Homo cultus. Istoriko teritorija. Apie sienų ir ribų svarbą Europoje bei pasaulyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kada sienos ir ribos leidžia gimti svarbiems dalykams bei sudaro galimybes atsiskleisti mūsų savitumui? Kaip įvairūs riboženkliai bei užtvaros XXI amžiuje yra panaudojamos slepiant tikrovę, kiršinant žmones bei juos valdant?

Kokios sienos ir ribos sunyko mūsų gyvenimuose po Geležinės uždangos suirimo XX a. pabaigoje? Kaip ir kada naujas barikadas bando statyti liberaliosios demokratijos ir globalaus kapitalizmo pasauliu nepatenkinti populistai bei dešinieji radikalai XXI-ajame amžiuje?

Kaip globalaus pasaulio voratinklį paveikė ir dar pakeis COVID-19 epidemija, privertusi mus išsislapstyti savuosiuose namuose, kotedžuose ir butuose? Kokias išgyvenimo strategijas renkasi skirtingi žmonės pasauliui staiga susitraukus iki vieno taško?

Šiuos ir kitus klausimus prisimindami 2019-ųjų rudenį įvykusį Nidos forumą ir sklaidydami 12-ąjį „Nidos sąsiuvinį“ svarstysime su istorike ir Thomo Manno kultūros centro Nidoje direktore Lina Motuziene, vertėju Antanu Gailiumi, politikos apžvalgininku ir filosofu Pauliumi Gritėnu bei poetu ir dramaturgu Gintaru Grajausku.

Ved. Aurimas Švedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15:05

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.