Žinios. Karantinas pratęstas: ar jo sąlygos švelnės, parodys šventinis savaitgalis

per Velykas gyventojams uždrausta vykti į kitus miestus

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 32 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 912. Nuo COVID-19 šalyje mirė 15, pasveiko 8 žmonės.

Šiuo metu dėl COVID-19 ligoninėje gydomi 134 pacientai, 21 būklė sunki. Kaip pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, trylikai iš jų reanimacijoje tiekiamas deguonis, aštuoniems reanimacijoje taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Ministras taip pat sako, kad kol kas užsikrėtusiųjų koronavirusu gydymui ligoninėse vietų pakanka.

Vyriausybė apsisprendė pratęsti karantiną iki balandžio 27-osios imtinai. Tačiau kiek atsikvėpti galės dalis verslo. Prekybos draudimas nebus taikomas augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekybai lauko sąlygomis specializuotose vietose. Taip pat numatyta nedrausti teikti finansines paslaugas ir patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse, prekybos ar pramogų centruose. Premjeras Saulius Skvernelis jau anksčiau yra sakęs, kad Velykų savaitgalis bus kritinis. Jei nepavyks laikytis nurodytų reikalavimų, apie karantino sąlygų švelninimą po šventinio savaitgalio kalbos nebus.

Per Velykas gyventojams uždrausta vykti į kitus miestus. Tam šiandien pritarė Vyriausybė. Ribojimas bus taikomas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. Ribojimai nebus taikomi, kai vykstama dėl artimųjų mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo reikalais, ar teikiant būtiną medicininę pagalbą. Taip pat draudimai negalios gyventojams, jei jie vyksta į kitą nei savo gyvenamąją savivaldybę, kai toje savivaldybėje turi nekilnojamojo turto. Savivaldybių bus prašoma techniškai apriboti visus nebūtinus įvažiavimus į miestus ir miestelius.

Specialistai pabrėžia, kad pastarosiomis savaitėmis didžiąją dalį plitimo šalyje sudaro vietiniai užsikrėtimai. Apie galimus koronaviruso židinius Lietuvoje – pokalbis su Visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadove Rolanda Lingiene.

Baltijos šalių prezidentai tarėsi dėl strategijos, kaip mažinti koronaviruso sukeltos krizės padarinius ir kaip grįžti į tvarų augimą.

Euro zonos finansų ministrai po visos nakties derybų vėl nesutarė dėl bendro skolinimosi koronaviruso ekonominiams padariniams švelninti.

Kinijos Uhano miestui, iš kurio koronavirusas paplito po pasaulį ir kuris išgyveno itin sunkius suvaržymus, nuo šiandien blokada atšaukta.

Susisiekimo ministerija išrinko naują Klaipėdos jūrų uosto vadovą. Juo tapo Algis Latakas, dirbęs „Achemos grupei“ priklausančioje bendrovėje KLASCO.

Praėjo lygiai pusė laiko, duoto nuo šių metų į privatų pensijų kaupimą įtrauktiems žmonėms apsispręsti, ar jie liks II pakopoje, ar ne. Kol kas sprendimą priėmė kas penktas iš maždaug 43 tūkst.

Seimui priėmus pataisas, kurios numato, kad pinigų, o ne vakar įteisinto kupono vietoje neįvykusios kelionės norintis žmogus juos atgautų per pusmetį, vartotojų atstovai prašo prezidento vetuoti tokias Civilinio kodekso pataisas.

Dėl karantino kenčia ne visos ekonomikos sritys. Kai kurioms tai – klestėjimo metas. Lietuvos paštas skelbia, kad per karantiną – kovo 23–29 dienomis, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu siuntų skaičius kai kuriuose regionuose išaugo du kartus.

Karantino įkalinti miestų gyventojai, kas gali, stengiasi persikelti į užmiesčio valdas. Ne išimtis ir pasiturintys paryžiečiai, kurie izoliuotis taip pat stengiasi užmiesčio valdose arba provincijoje. Miesto gyventojų provincijoje perkamos valdos padėjo jos miesteliams ir kaimams išgyventi, tačiau dabar vietiniai nepatenkinti miestiečių antplūdžiu – esą jie gali atsivežti ir koronavirusą.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau