Panorama. Naujas koronaviruso židinys – Marijampolėje: pranešama apie naujus užsikrėtimo atvejus miesto ligoninėje

LRT TELEVIZIJA

2020.04.07 21:13

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 37 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 880.

Rytoj Vyriausybė svarstys karantiną Lietuvoje pratęsti dar dviem savaitėms. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad visgi po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiajam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones. Nauju koronaviruso židiniu laikomoje Marijampolė nuo koronaviruso infekcijos mirė vienas žmogus, pranešama apie naujus užsikrėtimo atvejus miesto ligoninėje. Tuo metu Klaipėdoje skelbiama apie 4 pasveikusius universitetinės ligoninės medikus.

Seimas pritarė, kad darbdaviams būtų padidintos subsidijos už prastovas. Pasak Užimtumo tarnybos, į prastovas išleista apie 600 darbuotojų. Mokesčių inspekcija prašys 70-ies įmonių įrodyti, kad joms parama reikalinga. Balandžio viduryje prasidės ir pajamų deklaravimas. Pirmiausia tą padaryti turės dirbantys pagal individualios veiklos pažymą. Vyriausybei leista, jei prireiks, reguliuoti kainas.

Policija toliau gauna pranešimus apie nesilaikančiuosius karantino taisyklių. Jau nubausta 250 pažeidusiųjų karantino reikalavimus ar nesilaikančių saviizoliacijos. Pareigūnai sako, kad pažeidimus dažniausiai daro jaunimas.

Su koronavirusu kovojantiems medikams bus skiriami priedai nuo 60 iki 100 procentų atlyginimo – taip nusprendė Seimas. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, šie pinigai bus skiriami visiems, kas dirba infekcijos židiniuose, taip pat ir rezidentams.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, pablogėjus simptomams, guli intensyviosios terapijos skyriuje. Vyriausybė sako, kad premjero būklė stabili, nuotaika gera. Štai Prancūzija paskelbė, kad dienos metu draus žmonėms sportuoti lauke, taip norima stiprinti karantino drausmę. Italija kalba apie karantino švelninimą po Velykų, o Kinijoje neužregistruotas nė vienas mirties atvejis.

Seimas pritarė, kad Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis vadovautų antrą kadenciją. Galutinį sprendimą dėl jo skyrimo priims prezidentas Gitanas Nausėda, prieš savaitę pateikęs šią kandidatūrą.

Seimas priimta rezoliucija pasmerkė Rusijos vykdomą istorinį revizionizmą ir skleidžiamą dezinformaciją bei paragino Europos Parlamentą ir Vidurio Europos politikus bendrai tam priešintis. Parlamentui pristatydamas rezoliuciją, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad pastaruoju metu Rusija suintensyvino istorinę tiesą iškraipančios propagandos skleidimą.

Euro zonos finansų ministrai per videokoneferenciją tariasi dėl plano, kaip gelbėti pandemijos pakirstą Europos Sąjungos ekonomiką. Labiausiai nuo pandemijos nukentėjusios Italija ir Ispanija siūlo nuo pandemijos ekonominių padarinių gelbėtis visoms euro zonos šalims skolinantis bendrai, bet tai nepriimtina turtingesnėms Bendrijos šalims, tokioms kaip Vokietija ir Nyderlandai.

Sunkias dienas išgyvena Europos tolimųjų reisų vairuotojai. Dalis jų įstrigę Lietuvoje ir negali išvykti dirbti, kiti – užsienyje ir negali grįžti. Profsąjungos skaičiuoja ir šimtus pranešimų apie mažėjančius atlyginimus, nors darbo sąlygos – itin pavojingos.

Pajūrio regioninio parko darbuotojai aptiko radinį – šimtus milijonų metų skaičiuojančią fosiliją akmenyje. Nors fosilijos nėra reti radiniai, šioje – gerai išlikęs galvakojo moliusko kriauklės įspaudas.

Didžiąją Savaitę per Velykas Jeruzalė sutikdavo tikinčiųjų ir turistų minias iš viso pasaulio. Dabar Senasis miestas tuščias.