Žinios. Šią pavakarę iš Santaros klinikų pro langą pabėgo koronaviruso infekcija serganti moteris

po valandos pacientė rasta savo namuose

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 37 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 880.

Pavakare Vilniuje iš Santaros klinikų Infekcinių ligų skyriaus pro langą pabėgo koronaviruso infekcija serganti moteris. Nepraėjus nė valandai, moteris rasta savo namuose.

Rytoj Vyriausybė svarstys karantiną Lietuvoje pratęsti dar dviem savaitėms. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad visgi po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiajam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

Seimas vienbalsiai pritarė, kad koronaviruso židiniuose dirbantiems medikams būtų padidintos algos.
Lietuvoje per karantiną Vyriausybei leista kontroliuoti būtinųjų prekių ir paslaugų kainas. Tam šiandien pritarė ir Seimas.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, pablogėjus koronaviruso simptomams, naktį praleido intensyviosios terapijos skyriuje.

Švedijos Vyriausybė vakar paskelbė, kad sieks laikinų papildomų įgaliojimų kovai su koronaviruso protrūkiu, bet opozicija dėl to sukritikavo valdžią. Švedija nėra įvedusi tokių griežtų priemonių kaip kitos Europos šalys. Apie situaciją Švedijoje – pokalbis su teisininku Ovidijumi Speičiu.

Už neįvykusią kelionę turistams vietoje pinigų grąžinimo kelionių organizatoriai galės pasiūlyti kuponą. Seimas priėmė tai numatančias įstatymo pataisas.

Užimtumo tarnyba praneša, kad dėl subsidijų darbo vietoms į Užimtumo tarnybą yra kreipęsi 78 darbdaviai, o į prastovas išleista 600 darbuotojų. Dažniausiai paramos prašo paslaugų įmonės, dominuoja mažos ir smulkios verslo įmonės.

Seimas pritarė, kad Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis vadovautų antrą kadenciją.

Sunkias dienas išgyvena Europos tolimųjų reisų vairuotojai: dalis jų įstrigę Lietuvoje ir negali išvykti dirbti, kiti – užsienyje ir negali grįžti.

Nepaisydamas koronaviruso epidemijos, Lenkijos Seimas balsavo už tai, kad prezidento rinkimai vyktų gegužę, kaip ir planuota. Antruoju teikimu Seime nuspręsta rinkimus gegužės 10 dieną organizuoti paštu – tai bus vienintelis balsavimo būdas.

Sportas. Orai.

Ved. J. Vitkauskė.