Žinios. Po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiajam verslui, jei šis užtikrins reikiamas apsaugos priemones

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 37 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 880.

Šiuo metu trys ketvirtadaliai visų Lietuvoje registruotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra vietiniai. Pasak Visuomenės informavimo grupės vadovo Giedriaus Surplio, turimais duomenimis, daugiau kaip pusė nustatytų užsikrėtusiųjų yra per 40 metų amžiaus.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pranešė, kad Jurbarko rajono Viešvilės miestelio gyventojai, dirbančiai Tauragės ligoninėje, patvirtintas teigiamas koronaviruso testo rezultatas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad Klaipėdos universitetinės ligoninės patikrinimo metu surinktą medžiagą svarstoma perduoti teisėsaugos institucijoms.

Rytoj Vyriausybė svarstys karantiną Lietuvoje pratęsti dar dviem savaitėms. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiajam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

Užimtumo tarnyba praneša, kad dėl subsidijų darbo vietoms į Užimtumo tarnybą yra kreipęsi 78 darbdaviai, o į prastovas išleista 600 darbuotojų.

Pajamų deklaravimas šiemet prasidės balandžio 15 dieną. Mokesčių inspekcija paskelbė, kad pradėti deklaruoti pajamas galės tik gyventojai, dirbantys pagal individualios veiklos pažymą.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, pablogėjus koronaviruso simptomams, naktį praleido intensyviosios terapijos skyriuje.

Seimas pritarė, kad Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis vadovautų antrą kadenciją.

Seimas nesutiko iš pareigų atleisti valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio, nors prezidentas nusprendė neteikti jo antrajai kadencijai.

Australijos aukščiausiasis teismas išteisino kardinolą Georgeą Pellą nepilnamečių tvirkinimo byloje ir paleido jį iš kalėjimo.

Didžiąją savaitę Jeruzalė sutikdavo tikinčiųjų ir turistų minias iš viso pasaulio. Dabar senasis miestas tuščias, taip pat ir Kančių kelias. Daug žmonių išgyvena asmenišką kančių ir sielvarto kelią – kas ligoninėse, kas namuose, sako šimtmečius Jeruzalėje įsikūrusi pranciškonų bendruomenė. Jos vienuoliai dabar turi melstis prie uždarų Viešpaties Kapo bažnyčios durų.

Kai pusė žmonijos dėl kornaviruso pandemijos gyvena suvaržymų ir blokados sąlygomis, Jungtinių Valstijų mokslininkai tiria, kaip pakitusi žmonių veikla veikia paukščius.

Ved. Jovita Vitkauskė.