Žinios. Šiuo metu trys ketvirtadaliai visų Lietuvoje registruotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra vietiniai

Ryto duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 37 nauji koronaviruso atvejai, bendras registruotų Lietuvoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 880.

Šiuo metu trys ketvirtadaliai visų Lietuvoje registruotų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra vietiniai. Pasak Visuomenės informavimo grupės vadovo Giedriaus Surplio, turimais duomenimis, daugiau kaip pusė nustatytų užsikrėtusiųjų yra per 40 metų amžiaus.

Rytoj Vyriausybė svarstys karantiną Lietuvoje pratęsti dar dviem savaitėms. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad visgi po Velykų ketinama leisti atsidaryti kai kuriam smulkiajam verslui, jei jis užtikrins reikiamas apsaugos priemones.

Užimtumo tarnyba praneša, kad dėl subsidijų darbo vietoms į Užimtumo tarnybą yra kreipęsi 78 darbdaviai, o į prastovas išleista 600 darbuotojų. Dažniausiai paramos prašo paslaugų įmonės, dominuoja mažos ir smulkios verslo įmonės.

Pajamų deklaravimas šiemet prasidės balandžio 15 dieną. Mokesčių inspekcija paskelbė, kad pradėti deklarauoti pajamas galės tik gyventojai, dirbantys pagal individualios veiklos pažymą.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, pablogėjus koronaviruso simptomams, naktį praleido intensyviosios terapijos skyriuje.

Vos prieš kelias savaites Lenkijos vežėjai karaliavo Europos keliuose. Lenkijos vežėjų asociacija šeimininkavo beveik trečdalyje žemyno rinkos, ir jeigu koronaviruso epidemija užsitęs, viskas gali nueiti niekais.

Seimas pritarė, kad Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis vadovautų antrą kadenciją.

Seimas nesutiko iš pareigų atleisti valstybės kontrolieriaus Arūno Dulkio, nors prezidentas nusprendė neteikti jo antrajai kadencijai.

Per karantiną daugiau laiko leidžiant namuose, gerokai pasikeitė gyventojų finansiniai įpročiai. Apie pokyčius kiek anksčiau kalbėjau su SEB banko Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadove Sonata Gutauskeite-Bubneliene.

Australijos aukščiausiasis teismas išteisino kardinolą George Pell nepilnamečių tvirkinimo byloje ir paleido jį iš kalėjimo.

Didžiąją Savaitę pre Velykas Jeruzalė sutikdavo tikinčiųjų ir turistų minias iš viso pasaulio. Dabar senasis miestas tuščias.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.