Žinios. Apeliacinis teismas buvusiam politikui Algirdui Paleckiui panaikino Šiaulių apygardos teismo skirtą suėmimą dviem mėnesiams

Lietuvoje patvirtintas 14 mirties nuo koronaviruso atvejis. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje miręs asmuo priklausė rizikos grupei, sirgo onkologine liga.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas. Kuriam laikui ir kokiomis sąlygomis paaiškės po trečiadienio Vyriausybės posėdžio.

Nausėdos teigimu, koronaviruso situacija Lietuvoje stabilizuojasi, bet švelninti karantino sąlygas reikėtų atsargiai, vertininant kiekvieno verslo situaciją atskirai, ar jis galėtų užtikrinti būtinus saugumo reikalavimus.

„Regitra“ atnaujino transporto priemonių registraciją padaliniuose. Vengiant spūsčių, paslauga bus teikiama tik iš anksto užsiregistravus.

Sunkiausiai koronaviruso pandemijos paliestose Europos šalyse – vilties ženklai, kad padėtis gerėja. Tačiau vienoms šalims svarstant, kad karantiną jau būtų galima švelninti imunitetą įgijusiems asmenims, Jungtinėje Karalystėje gyventojai įspėjami, kad karantinas griežtės, jei jie toliau plūs į parkus.

Karantino metu kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, artritu sergantieji, negali gauti tam tikrų procedūrų, dėl to liga gali paūmėti.

Apeliacinis teismas buvusiam politikui Algirdui Paleckiui panaikino Šiaulių apygardos teismo skirtą suėmimą dviem mėnesiams ir pritaikė švelnesnes kardomąsias priemones.

Po LRT tyrimo apie Klaipėdos uosto taršą, taip pat gavus papildomos informacijos, teisėsauga pradėjo ikteisminį tyrimą. Šią informaciją LRT patvirtino Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Niujorko Bronkso zoologijos sode koronavirusas po tyrimo nustatytas ketverių metų tigrei, nuo jos užsikrėtė ir daugiau gyvūnų.

Paryžiaus ir Liono aukštosios muzikos mokyklos paragino Europos muzikantus savo balkonuose groti klasikinę muziką ir šių namų koncertų įrašus platinti socialiniuose tinkluose su grotažyme „Eurobalkonas“.

Kinijoje gyvenimas pamažu grįžta į vėžes ir koronaviruso protrūkio židinyje Uhano mieste, bet nerimo dar daug dėl naujos protrūkio bangos, kai valdžia pagaliau ėmė skelbti simptomų nejuntančių užsikrėtimo virusu atvejus.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.