Ryto allegro. Kas laukia Lietuvos kultūros centrų ir juos buriančios didžiausios kultūros bendruomenės šalyje?

Kultūros puslapių apžvalga. Tęsiame pažintį su Kompozitorių sąjungos komisijos paskelbto lietuvių kompozitorių 15-uku. Dėmesys skiriamas Frankfurte kuriančiai Dianai Čemerytei.

Pasaulio įvykių apžvalga: kaip gyvena ir ryšį su auditorija palaiko dvi Latvijos ir Estijos kultūros įstaigos. Kodėl prie Rozetos akmens nedera planšetė? Kada pasiteisina interaktyvumas muziejuose, pasakoja Kauno miesto muziejaus vadovas Gabrielius Sužiedėlis.

JAV žiniasklaida mirga pranešimais apie nuostolius skaičiuojančias neribotam laikui užsidariusias kultūros įstaigas bei darbą ir pajamas prarandančius menininkus. Lietuvos kultūros centruose dirba per 4700 darbuotojų, veikia beveik 5000 įvairių žanrų meno kolektyvų, kuriuose yra ugdomi daugiau nei 60 tūkstančių šalies gyventojų. O kaip šiuo nelengvu laikotarpiu gyvena ir dirba didžiausia šalyje veikianti kultūros bendruomenė?

Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad šiuo laikotarpiu itin aktualu yra išsaugoti kultūros srityje dirbančius žmones, bet neretai technologiniai ištekliai ir kompetencijos yra ta problema, kuri neleidžia jiems dirbti nuotoliniu būdu.

Paskelbti 25-ojo „Kino pavasario“ nugalėtojai ir žiūrovų favoritai. Pokalbis apie geriausius filmus, kino tendencijas bei virtualų festivalį su festivalio komisijų nariais, režisieriumi Audriumi Blaževičiumi ir Rugile Barzdžiukaite, „Cineuropa“ apdovanojimui įvertinto filmo „Nova Lituania“ režisieriumi Karoliu Kaupiniu bei kino vertimo premija gavusia Veronika Vasiljeva-Niparavičiene.

Ved. Austėja Kuskienė.