Labas rytas, Lietuva II d. Kasdien vidurdienį – „LRT pamokėlės“ mažiausiems: pirmoji – apie skaitymą

Kasdien vidurdienį – „LRT pamokėlės“. Antroji dalis prasideda nuo pokalbio apie naują LRT laidą „LRT pamokėlės“, skirtą ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė. Apie tai kalbamės su mokytoja Dovile Pelegrime ir LRT generalinės direktorės pavaduotoju Gyčiu Oganausku.

Grožio salonai nedirba – pasidaryk pats. Karantino laikotarpiu visi grožio salonai užsidarė, tad paklauskime stilisto, ką tokiu atveju daryti. Ugnė Siparė kalbina LRT stilistą Evaldą Valantiejų. Anot pašnekovo, daugelis meistrų šiuo metu yra be darbo, tad nereikėtų drovėtis parašyti jiems ir paklausti patarimo.

#Labasrytasnamuose su Nomeda Marčėnaite. Nomeda Marčėnaitė sugalvojo, kaip pagyvinti sėdėjimą namie: socialiniuose tinkluose ji dalinasi savo piešiniais ir skatina visus norinčius piešti bei komentarų skiltyje taip pat pasidalinti savo kūryba. Taip pat laidų vedėja pažėrė kritikos žmonėms, kurie nesilaiko karantino. Jos nuomone, turime išlikti kantrūs ir suprasti, kad koronavirusas atsitrauks tik laikantis griežtų saviizoliacijos priemonių.

„Kalendorius“. 1483-iųjų balandžio šeštą dieną Italijoje gimė Rafaellis Santis, tapęs vienu garsiausių visų laikų dailininku. Jis žinotas pravarde Urbinas nuo gimtojo miesto pavadinimo. Tėvas Giovanis Santis buvo Urbino hercogo dvaro tapytojas ir poetas. Dar vaikystėje Rafaelis tapo našlaičiu, juo rūpinosi dėdės. Manoma, kad būsimojo dailininko talentas nekėlė jokių abejonių nuo pat jo ankstyvų metų. Jau būdamas septyniolikos, jis minimas kaip savarankiškai dirbantis dailininkas. Yra versija, kad Rafaelio darbų panašumai į Perugino yra sąlygoti provincijos užsakovų reikalavimų − jie, neišgalėdami pasamdyti pripažinto dailės meistro, užsakinėjo paveikslus, kurie būtų panašūs į Perugino.

Ved. Ugnė Siparė.