Žinios. Matonis apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus: didžioji dalis nubaustųjų – piktybiniai

Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino keturioliktą mirtį nuo koronaviruso. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė rizikos grupei priklausęs žmogus. Sekmadienį mirė garbaus amžiaus Merkinės gyventojas. Vakar duomenimis, šalyje oficialiai nustatyta 811 užsikrėtusiųjų koronavirusu. Patvirtinta, kad nuo COVID-19 šalyje pasveiko 7 žmonės.

Šylant orams policija miesto viešose erdvėse prižiūri bendrąją tvarką ir žiūri, ar yra laikomasi rekomendacijų per karantiną. Kalbamės su policijos atstovu Ramūnu Matoniu.

Lenkijoje 20 tūkst. policininkų ir karinės policijos pareigūnų šalies miestuose ir miesteliuose stebi, ar gyventojai laikosi griežtų karantino taisyklių, kurios savaitgalį dar sugriežtintos.

Šią savaitę Greitosios medicinos pagalbos asociacijos vadovas Nerijus Mikelionis žada aiškintis situacija, kai trys dispečerinės šį savaitgalį nustojo teikti duomenis į anksčiau greitosios pagalbos stočių naudotą programinę įrangą. Dėl šio pasikeitimo septynios greitosios pagalbos stotys savaitgalį patyrė daug sutrikimų. Sveikatos ministerija sako, kad ji žinojo apie šiuos pokyčius, bet tikina, kad sutrikimų nebuvo. Varėnos, Telšių, Tauragės, Prienų, Mažeikių greitosios pagalbos stočių vadovai LRT Tyrimų skyriui pasakojo apie chaotišką darbą ir valandą vėluojančius pranešimus apie iškvietimus. Pats N. Mikelionis vadovauja ir Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai, kurios valdoma dispečerinė taip pat nutraukė duomenų teikima rajoninėms greitosioms.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.