Žinios. Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios šalys sako matančios šviesą tunelio gale – tačiau aiškėja ir tikrasis mirčių mastas

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad šalyje nustatyta 811 užsikrėtusiųjų COVID-19.

Pasaulio katalikai švenčia Verbų sekmadienį – iki Velykų lieka savaitė. Šįkart Verbų sekmadienis – kitoks, tuščia prie šalies Katedrų ir bažnyčių.

Popiežius prašo tikinčiųjų drąsos pandemijos akivaizdoje, aukodamas Verbų sekmadienio mišias tuščioje Šv. Petro bazilikoje Vatikane.

Europoje koronaviruso aukų skaičiui viršijus 45 tūkst., kai kurios šalys, kurias pandemija ištiko pirmiausiai, jau sako matančios šviesą tunelio gale. Tik dabar ima aiškėti ir tikrasis mirčių mastas – gali būti, kad namie mirė antra tiek žmonių, kiek fiksuota oficialioje statistikoje.

Pasaulinė kova su pandemija tampa vienu didžiausių iššūkių ekonomikai per pastarąjį šimtmetį.

JAV koronavirusu jau užsikrėtę daugiau kaip trečdalis milijono, mirčių skaičius kasdien rekordinis, bet blogiausia dar tik laukia. Donaldas Trumpas perspėja, kad ateina siaubingos savaitės su daug mirčių.

Septynios greitosios medicinos pagalbos stotys penktadienio vakarą prarado galimybę naudotis turimomis planšetėmis ir jose įdiegta informacine sistema: pranešimai apie išvietimus vėlavo daugiau nei valandą.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad, jų žiniomis, greitosios pagalbos stočių darbas nesutriko, o tokia situacija susiklostė, nes įmonė „Atvira karta“ nutraukė sutartį su „Tarptautine skubiosios medicinos akademija“.

Karantinui tęsiantis, Lietuvos policija kasdien gauna šimtus pranešimų apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus.

Lietuvai uždarius oro erdvę, atskiru leidimu Vilniuje šįvakar leisis lėktuvas iš Minsko su Lietuvos piliečiais iš įvairių šalių.

Nerimaujant, kad gyvenamosios vietos neturintys žmonės netaptų viruso nešiotojais, jiems nuspręsta atverti nakvynės namų duris. Benamiai čia gali būti ištisą dieną.

Tikimasi, kad jau šią vasarą Palangos poilsiautojai galės džiaugtis platesniais paplūdimiais.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau