Žinios. Tarptautinis valiutos fondas koronaviruso daromą įtaką pavadino „juodžiausia žmonijos valanda“

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie patvirtintą dešimtą mirties nuo koronaviruso atvejį. Asmuo priklausė rizikos grupei.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje ir nustatytas 10 mirties nuo viruso atvejis, vyriausiojo gydytojo sprendimu laikinai stabdomas skubios pagalbos teikimas. Pacientai siunčiami į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

Prezidentas kritikuoja naktimis priimamus sveikatos apsaugos ministro sprendimus. Anot Gitano Nausėdos, tokie pranešimai kelia nereikalingą įtampą.

Kinija trimis minutėmis tylos pagerbė daugiau kaip tris tūkstančius koronaviruso aukų, tarp jų – kankiniu pavadintą mirusį gydytoją iš Uhano, nubaustą už pirmuosius perspėjimus apie viruso grėsmę. Tuo tarpu praeitą parą rekordinį skaičių aukų fiksavusių JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia kaukės nenešiosiantis.

Juodžiausia žmonijos valanda – taip koronaviruso poveikį vadina Tarptautinis valiutos fondas. Jo direktorė sako, kad padariniai bus kur kas baisesni už pasaulinės finansų krizės prieš dešimtmetį, bet esą neįmanoma rinktis tarp gyvybių gelbėjimo ir ekonomikos gelbėjimo.

Dėl karantino sustojo gyvenimas kurortuose. Palanga, Birštonas ir Druskininkai paskelbė draudžiantys teikti apgyvendinimo paslaugas.

Pernai Lietuvoje investuota daugiau šaliai skirtų Europos Sąjungos lėšų nei užpernai, bet bendrijos pinigų panaudojimas vis dar stringa.

Koronaviruso rizikos grupei priklausantys senjorai ypač raginami likti namuose. Todėl kai kurie bendravimo ieško internetu ir telefonu. Interneto mokymų organizatoriai sako, kad itin daug senjorų iki karantino vaikščiojo į pamokas, dabar – mokosi savarankiškai.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.