Panorama. Paskelbtas nuosprendis Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje: kaltais pripažintiems pusbroliams skirtos laisvės atėmimo bausmės

Bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje skaičius – 696, užfiksuotos 9 mirtys.

Šalyje stringant ėminių tyrimams, Vyriausybė skelbia apie trumpinamą darbo laiką savivaldybių mobiliuosiuose patikros punktuose. Tuo tarpu mokslininkai skelbia savo prognozes: koronavirusas gali būti suvaldytas kitos savaitės pabaigoje arba iki gegužės. Bet kuriuo atveju, nuo COVID-19 Lietuvoje gali mirti apie 200 žmonių.

Į pareigas grąžintas Kauno klinikinės ligoninės vadovas. Po tyrimo komisija pareiškė, kad vien iš nuotraukų negalima spręsti, jog maišeliuose supakuoti rūbai buvo naudojami ne vieną kartą. Be to, esą užsienio šalyse trūkstant apsaugos priemonių, nėra draudžiama po dezinfekcijos vėl naudoti apsauginio kombinezono vidinį sluoksnį.

Kita savaitė Lietuvoje turėtų būti algų mokėjimo savaitė, bet ar darbdaviai su darbuotojais atsiskaitys laiku, neaišku.

Prezidentas žemės ūkio ministeriją ragina užtikrinti, kad valstybės maisto rezerve pakaktų būtiniausių produktų. Žemės ūkio ministras sako, maisto Lietuvoje maisto stygiaus nebus, štai didesnė problema gali ištikti eksportą vykdančias bendroves.

Baigėsi pirmoji nuotolinio mokymosi savaitė. Su ja išryškėjo ir sistemos bėdos: ne visi moksleiviai turi kompiuterius, stringa elektroniniai dienynai, iš mokyklos suolo į elektroninę erdvę persikėlė ir patyčios. Švietimo ministerija, verslas ir nevyriausybinės organizacijos kartu ieško sprendimų – šiandien pirmieji kompiuteriai pasiekė moksleivių namus.

Latvijoje – pirmoji koronaviruso auka, tai 99-erių metų moteris. Patvirtintų koronaviruso infekcijos atvejų skaičius pasaulyje perkopė 1 mln., o mirčių – jau beveik 57 tūkst., iš jų dauguma Europoje.

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį visuomenę sukrėtusio Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje. Trys pusbroliai iš Kėdainių, pagrobę merginos automobilį, o ją žiauriai nužudę, pripažinti kaltais. Vienas nuteistas laisvės atėmimu iki gyvos galvos, kiti gavo 16 ir 17 metų nelaisvės bausmes.

Dėl koronaviruso aptirpo santaupų vertė privačiuose pensijų fonduose. II-osios pakopos fondų sukauptas turtas mažėjo nuo 5 proc. iki kone penktadalio.

Sinoptikams skelbiant apie nuo kitos savaitės šylantį orą, aktyvėja elektroninė prekyba sėklomis bei kitais daržui ir sodui reikalingais produktais. Tuo metu smulkūs gėlių augintojai, jeigu karantinas užsitęs, šiltnamiuose žydinčias našlaites ar vėdrynus turės išmesti į šiukšlių dėžes, kaip Olandijoje.

Susisiekimo ministerija leido eksploatuoti automobilius, kuriems per karantiną baigsis techninės apžiūros galiojimas. Atšaukus ribojimus, ją bus privaloma atlikti per mėnesį po karantino. Vairuotojai, nesantys rizikos grupėje ar izoliacijoje, atlikti techninę apžiūrą gali ir dabar. Šią paslaugą teikiančios įmonės dirba.

Dėl pandemijos sustojus pasaulio ekonomikai, pasaulinės anglies dioksido emisijos šiemet gali siekti mažiausią lygį nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Į atmosferą išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų pokytį stebintys mokslininkai sako, kad išskiriamas anglies dioksido kiekis gali kristi daugiau nei penkiais procentais.

Dėl ligos proveržio uždarius Danijos ir Vokietijos sienas, atskirti liko du garbaus amžiaus įsimylėjėliai. Tačiau jie toliau vienas kitam skiria pasimatymus, tik susitikinėja nekirsdami sienos ir laikydamiesi saugaus atstumo.

Panevėžietis fotomenininkas karantiną fiksuoja kasdien, didžiųjų miestų aikštėse. Fotografijas pavadinęs „Projektas 1808, Karantinas“, autorius nagrinėja šiuo metu kone aktualiausią pasaulyje temą – kaip koronavirusas keičia žmonių gyvenimus.

Ved. M. Žiedas.