Žinios. Dalia Grybauskaitė: jau dabar reikia ieškoti tinkamiausių sprendimų, kaip užbaigti karantiną Lietuvoje

Bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje skaičius – 696, užfiksuotos 9 mirtys.

Vilniaus universiteto mokslininkai apskaičiavo, kaip šalyje turėtų plisti koronavirusas. Numatyti du scenarijai – realus ir pesimistinis. Pagal realųjį scenarijų, iki metų pabaigos koronavirusu užsikrės 4,5 tūkst. žmonių. Viruso plitimo prognozes pristato Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Račkauskas.

Baigėsi pirmoji nuotolinio mokymosi savaitė, su ja išryškėjo ir sistemos bėdos: ne visi moksleiviai turi kompiuterius, stringa elektroninės sistemos, iš mokyklos suolo į elektroninę erdvę persikėlė ir patyčios. Švietimo ministerija, verslas ir nevyriausybinės organizacijos sujungė pajėgas ir jau šiandien pirmieji kompiuteriai pasiekė moksleivių namus.

Per karantiną daugiau iššūkių kyla socialinės rizikos šeimose. Tiesa, problemų apstu ir su minėtomis šeimomis dirbantiems socialiniams darbuotojams – mat savanoriams sunku konsultuoti internetu, o ir pačių savanorių trūksta. Apie susidariusią situaciją pasakoja „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ atstovė Rasa Zaidovaitė.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis padidintos baudos už karantino taisyklių pažeidimus.

Premjeras vidaus reikalų ministrės paprašė užtikrinti, kad policija itin atidžiai stebėtų, o prireikus – griežtai baustų, siekiančius pasinaudoti pandemijos situacija.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri vadovauja ir COVID-19 pasekmių mažinimo fondui, interviu LRT RADIJUI sakė, kad jau dabar reikia ieškoti tinkamiausių sprendimų, kaip užbaigti karantiną Lietuvoje.

Prezidentas Žemės ūkio ministeriją ragina užtikrinti, kad valstybės maisto rezerve pakaktų būtiniausių produktų.

Kita savaitė Lietuvoje turėtų būti algų mokėjimo savaitė, bet ar darbdaviai su darbuotojais atsiskaitys laiku, neaišku.

Sportas. Orai.

Ved. J. Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau