Kosmoso departamentas. Kuo videožaidimai gali būti naudingi?

Kosmoso departamentas

2020.04.03 11:05

Kosmoso departamentas. Kuo videožaidimai gali būti naudingi?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Apie videožaidimus dažniau vyrauja neigiamos nuostatos ir tai nėra teisinga, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentė dr. Junona Almonaitienė. Mokslininkė laidoje pasakoja apie teigiamą videožaidimų poveikį, pavyzdžiui, kaip jie gali padėti pažinti savąjį Aš. „Karantinas – puiki proga vaikui semtis žinių ar ugdytis įvairias savybes, žaidžiant videožaidimus“, – sako žaidimų kritikas, studijos „Pepi Play“ atstovas Artūras Rumiancevas. Kokie žaidimai gali padėti mokymosi procese – ir kur jų ieškoti?

Su rubrika „Va čia tai kosmosas“ – apie galingiausią pasaulyje superkompiuterį ir jo pritaikymą kovoje su COVID-19. Tenesio universiteto (JAV) superkompiuteris SUMMIT atrinko 77 molekulinius junginius, kurie – bent jau teoriškai – galėtų padėti kuriant vaistą nuo viruso. Kiek realu, kad ši pagalba tikrai pravers? Komentuoja dr. Justas Dapkūnas iš Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.