Ryto allegro. Kaip karantiną savo tyrimams išnaudoja menininkai?

Ryto allegro

2020.04.03 07:05

Ryto allegro. Kaip karantiną savo tyrimams išnaudoja menininkai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros naujienų spaudoje apžvalga.

Domanto Razausko muzikinėse naujienose: Shabaka Hutchings & The Ancestors naujausias albumas „We are sent here by history“ ir albumas „Penderecki: Horn and Violin Concertos“.

Literatūrologas, vertėjas Vytautas Bikulčius apžvelgia Maurice'o Maeterlincko dramą „Pelėjas ir Melisanda“ ir Oskaro Milašiaus laiškų rinktinę „Laiškai“.

Lietuvos kino centras inicijuoja projektą „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ mokytojams, dėstantiems 5–12 klasių moksleiviams.

Kaip karantiną savo tyrimams išnaudoja menininkai? Fotografas Adas Vasiliauskas pradėjo projektą „Karantino portretai“: su dronu, per atstumą, fotografuoja linksmai prie langų ar balkonuose pozuojančius žmones. O teatras „Atviras ratas“ kviečia visus norinčius prisidėti prie naujo spektaklio kūrimo, kartu rašyti šio laiko dienoraštį, fiksuoti savo kasdienybę, asmenines istorijas ir pasakojimus, kurie galės tapti būsimo spektaklio pagrindu.

Kompozitorės Justės Janulytės du kūriniai - „Was There a Swan?“ ir „Now I’m Nowhere“ atrinkti į ryškiausią praėjusių metų kūrinių penkioliktuką.

Aktorius Žilvinas Tratas sako, kad pasiruošimas būsimiems filmavimams visgi vyksta ir apie ateities projektus mąsto visi.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.