Ryto allegro. Kaip karantiną savo tyrimams išnaudoja menininkai?

Kultūros naujienų spaudoje apžvalga.

Domanto Razausko muzikinėse naujienose: Shabaka Hutchings & The Ancestors naujausias albumas „We are sent here by history“ ir albumas „Penderecki: Horn and Violin Concertos“.

Literatūrologas, vertėjas Vytautas Bikulčius apžvelgia Maurice'o Maeterlincko dramą „Pelėjas ir Melisanda“ ir Oskaro Milašiaus laiškų rinktinę „Laiškai“.

Lietuvos kino centras inicijuoja projektą „Nuotolinės kino klasikos pamokos“ mokytojams, dėstantiems 5–12 klasių moksleiviams.

Kaip karantiną savo tyrimams išnaudoja menininkai? Fotografas Adas Vasiliauskas pradėjo projektą „Karantino portretai“: su dronu, per atstumą, fotografuoja linksmai prie langų ar balkonuose pozuojančius žmones. O teatras „Atviras ratas“ kviečia visus norinčius prisidėti prie naujo spektaklio kūrimo, kartu rašyti šio laiko dienoraštį, fiksuoti savo kasdienybę, asmenines istorijas ir pasakojimus, kurie galės tapti būsimo spektaklio pagrindu.

Kompozitorės Justės Janulytės du kūriniai - „Was There a Swan?“ ir „Now I’m Nowhere“ atrinkti į ryškiausią praėjusių metų kūrinių penkioliktuką.

Aktorius Žilvinas Tratas sako, kad pasiruošimas būsimiems filmavimams visgi vyksta ir apie ateities projektus mąsto visi.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.